Wiadomości - Aktualności

Turniej Szachowy "Pięć Sów" za nami

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-02-23 13:19:56 (czytane: 1056)

18 lutego Hala Widowiskowo-Sportowa w Pińczowie gościła uczestników XIII Ogólnowojewódzkiego Turnieju Szachowego "Pięć Sów"

Jak zwykle chętnych nie zabrakło, kilkudziesięciu zawodników m.in z Bliżyna, Czechowa (gm. Kije), Jarząbek (gm. Gnojno), Pińczowa, Poraja (woj. śląskie), Rokitna (woj. śląskie), Szczekocin (woj. śląskie) i Zaborza (gm. Morawica), zjawiło się przed godzina 10- tą, aby usiąść do rywalizacji.

szachy_1.jpg 

Zwycięzcą okazał się Łukasz Sroka z Pińczowa, przed Łukaszem Łukomskim (“Kordian” Bliżyn) – obaj po 7 punktów, Łukaszem Gawronem (Pińczów) – 6,5 punktów, Bohdanem Wojtasikiem (Pińczów), Jarosławem Żwirko (LZS Pińczów), Rafałem Pawletą (“POLONIA” Poraj), Adolfem Stochlą (Pińczów) – wszyscy po 6 punktów

W kategorii dzieci wśród dziewczynek pierwsze miejsce zajęła Julia Halaba, na miejscu drugim znalazła się Wanesa Wyrwisz, na trzecim - Patrycja Adamus – wszystkie zawodniczki z Rokitna.

Pośród chłopców zwycięski laur otrzymał Mateusz Pawleta (“POLONIA” Poraj), przed Adamem Gawrońskim (Szczekociny) i Pawłem Korzeniowskim z Pińczowa.

Nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Urząd Miejski w Pińczowie najlepszym uczestnikom wręczyli Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, Dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Pińczowie Michał Klamiński oraz Jarosław Żwirko. Uczestnicy sportowych zmagań mogli wzmacniać siły słodkim poczęstunkiem i napojami przygotowanymi przez organizatorów. Szczególne podziękowania należą się Panu Jarosławowi Żwirko, głównemu pomysłodawcy i współorganizatorowi turnieju.

szachy_3.jpg 

 szachy_2.jpg

 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Coraz bliżej do remontu kapliczki św.Anny

Niedawno informowaliśmy o planach powiatu dotyczących remontu zabytkowej kaplicy świętej Anny w Pińczowie. Ponieważ zadanie wymaga...