Wiadomości - Aktualności

W magazynie praca wre

Dodał: Sylwia Robak Data: 2022-03-14 09:42:40 (czytane: 336)

Od ponad tygodnia w Pińczowie działa magazyn pomocowy dla uchodźców z Ukrainy.

Punkt zlokalizowany przy ul. 1 Maja 2 pośredniczy między tymi, którzy chcą pomóc i tymi, którzy na tę pomoc czekają. W dużej hali udostępnionej przez pińczowską OSP i szkołę Awans gromadzone są dary od mieszkańców całego Ponidzia i nie tylko. Grupy koordynujące zbiórkę – Stowarzyszenie Krewcy Ponidzianie i Gesty ReGesty, serdecznie dziękują wszystkim i każdemu z osobna za każdą – najmniejszą nawet rzecz.

uchodzcy.jpg 


„Od bielizny, po pralki i lodówki, od paczki ciastek po wielkie palety z konserwami. Za wszystko pięknie dziękujemy. Wszystko to, co Państwo nam podarowali trafi do uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy mieszkają na naszym terenie. Dziś magazyn wypełniony jest po brzegi, ale zdajemy sobie sprawę, że potrzeby będą rosły wraz z rosnącą liczbą uchodźców” –mówi Agnieszka Kucybała, wiceprezes Stowarzyszenia Krewcy Ponidzianie, któremu powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego powierzył koordynowanie zbiórki. Przyniesione do magazynu rzeczy dzielone są racjonalnie i według najpilniejszych potrzeb wśród mieszkających u nas uchodźców.

„Praca w magazynie wre w zasadzie przez cały dzień. Przyjmujemy, sortujemy, układamy, robimy paczki, wydajemy i wszystko musi współgrać. Dlatego tak ważne jest, by kontaktować się przed wizytą w magazynie poprzez dyżurny numer telefonu 505 325 790. To znacznie ułatwi nam działania” – informuje Karolina Rejdak, prezes Stowarzyszenia Gesty ReGesty.

uchodzcy1.jpg 


Informacje na temat bieżących potrzeb umieszczane są także na facebookowych profilach obu stowarzyszeń, a także na facebooku Starostwa Powiatowego w Pińczowie.

Ekstremalne sytuacje pokazują, jak dużo jest człowieka w człowieku. Jak dużo jest empatii i życzliwości. „Potrafimy i chcemy pomagać. Jestem zbudowany postawą mieszkańców powiatu i wolontariuszy z obu grup, które zajmują się zbiórką. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy włączają się w te charytatywne działania. Wielkie dzięki dla szkół, stowarzyszeń i organizacji, zakładów pracy, instytucji i urzędów, parafii i placówek opiekuńczych” – podkreśla starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski. Dodajmy w tym miejscu, że pomoc napływa ze wszystkich stron. Poza mieszkańcami powiatu pińczowskiego wielkie serca okazali także mieszkańcy powiatów ościennych: buskiego, kazimierskiego, kieleckiego i jędrzejowskiego. Pomagają także powiaty znacznie oddalone od Pińczowa, jak skarżyski, konecki czy ostrowiecki. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Przypominamy, że pomagać można także wpłacając datki na subkonto Stowarzyszenia Krewcy Ponidzianie. Nr konta: 21 1090 2590 0000 0001 4983 1154, z dopiskiem „Pomoc dla Uchodźców z Ukrainy”. Te środki w całości przeznaczone będą na pomocowe działania.

Pomoc duchowa też ważna 

W niedzielę 6 marca goście z Ukrainy uczestniczyli we mszy świętej u św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Uchodźców bardzo wzruszył fakt, iż niedzielna taca, za pośrednictwem Caritasu dedykowana była charytatywnym działaniom dla Ukrainy. Tu warto dodać, że parafianie od Jana ofiarowali na ten cel ponad 3 tysiące złotych. Była także pomoc duchowa. Na prośbę mieszkańców internatu przy LO, niedzielnym popołudniem odwiedził ich ks. dziekan Jan Staworzyński. Były rozmowy i szczere łzy wzruszenia, były słodycze i obrazki dla dzieci, a także deklaracja ze strony pań z Ukrainy, że chętnie pomogą w sprzątaniu kościoła. Jeden z nastoletnich chłopców, wyraził także wolę posługi przy eucharystii. "To było bardzo piękne i potrzebne spotkanie" - podkreśla starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski.

uchodzcy2.jpg

Zobacz także

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W BUSKU- ZDROJU

Dodane: 2022-08-08 15:09 - czytane (4)

TAGI:


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Komunikat związany z sytuacją na Ukrainie

Działania przeciwko wykorzystywaniu i handlu ludźmi....