Wiadomości - Aktualności

W podziękowaniu za plony

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-08-30 15:17:19 (czytane: 728)

26 sierpnia powiat pińczowski uroczyście dziękował za zebrane plony. Tegoroczne Święto Plonów odbyło się w Złotej.

Uroczystości rozpoczęły się w kościele pod wezwaniem Urszuli Ledóchowskiej, gdzie mszę św. celebrował dziekan Jan Staworzyński oraz ks. Jacek Miernik. Uczestnicy mogli podziwiać piękne wieńce dożynkowe, reprezentujące pięć gmin naszego powiatu: Gminę Działoszyce, Kije, Michałów, Pińczów oraz gospodarza tegorocznych Dożynek – Gminę Złota. 
Po mszy świętej korowód dożynkowy przemaszerował na stadion sportowy, gdzie odbyła się część obrzędowa i artystyczna. Ze względu na niesprzyjającą aurę większość uroczystości miała miejsce w hali sportowej.

Starostami Dożynek w tym roku została Małgorzata Przyłucka z Woli Chroberskiej oraz Stanisław Przęzak z Jakubowic. Starosta Pińczowski Zbigniew Kierkowski oraz Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek otrzymali z ich rąk okazały bochen chleba upieczony z mąki tegorocznych zbóż. Następnie gospodarze pokroili i poczęstowali nim wszystkich uczestników uroczystości. 

Zaproszeni goście m.in. Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, wygłosili okolicznościowe przemowy, po czym zgodnie z tradycją, koła gospodyń wiejskich ośpiewały swoje dożynkowe wieńce.  Komisja konkursowa miała nie łatwe zadanie, ale w końcu udało się wybrać ten najpiękniejszy. Zwycięstwem cieszyły się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dziekanowic, to właśnie one pojadą ze swoim wieńcem na Dożynki Wojewódzkie do Włoszczowy.  

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać stoiska, które uginały się pod ciężarem regionalnych smakołyków. Były one przygotowane przez koła gospodyń wiejskich naszego powiatu. Na gości czekały również pokazy sprzętu rolniczego oraz występy artystyczne. Każda z gmin zaprezentowała własne zespoły regionalne. Wisienką na torcie był występ lokalnej grupy Street Workout Złota, która dała pokaz sprawności fizycznej. Atrakcją wieczoru był występ zespołu Mavers, a całość zamknęła zabawa pod gwiazdami.

Pragniemy podziękować za okazane wsparcie instytucjom i osobom, dzięki którym Dożynki Powiatowe w Złotej mogły zostać w pełni zrealizowane. Organizacja i przebieg tegorocznego Święta Plonów były możliwe dzięki Państwa życzliwości i zaangażowaniu.

d96c1128.jpg 


 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na Piknik Rodzinny

Starosta Pińczowski zaprasza w niedzielę 9 września na festyn promujący jagnięcinę "Full Wypas". Piknik odbędzie się na terenie hali...