Wiadomości - Aktualności

Warto wiedzieć - gdy utracimy dokumenty

Dodał: Sylwia Robak Data: 2017-11-22 11:33:07 (czytane: 481)

Związek Banków Polskich prowadzi kampanię informacyjną dotyczącą zastrzegania zagubionych dokumentów.

Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dowodu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych.

Co robić w przypadku utraty dokumentów? 

UTRACONE DOKUMENTY NALEŻY NAJPIERW ZASTRZEC W BANKU - to kilkanaście tysięcy placówek w całym kraju (w wielu z nich nie trzeba nawet mieć konta bankowego). Poniżej przedstawiamy kolejne kroki, które należy wykonać:

  • Zastrzeżenie w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE - w swoim banku lub w dowolnym banku przyjmującym zastrzeżenia  banku przyjmującym zastrzeżenia także od osób niebędących jego klientami.
  • Powiadomienie Policji - w przypadku, jeżeli dokumenty utracono w wyniku kradzieży.
  • Zawiadomienie najbliższego organu gminy lub placówki konsularnej i wyrobienie nowego dokumentu - informacje dotyczące konieczności zawiadomienia organu gminy o utracie dokumentu, znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

System Zastrzegania Kart

Gdy zagubimy kartę bankomatową wystarczy zadzwonić pod numer telefonu (+48) 828 828 828, by zastrzec swoją kartę. System ten uruchomiony 1 stycznia 2014 roku to narządzie, które pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych. Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i z komórkowych. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Więcej informacji uzyskają państwo na stronie dokumentyzastrzezone.pl oraz zastrzegam.pl

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Obradowała Komisja Bezpieczeństwa i Porządku

17 listopada na swym posiedzeniu obradowała Komisja Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem...