Wiadomości - Aktualności

Wielka kasa na Szlak Turystyczny NIDA

Dodał: Sylwia Robak Data: 2022-02-14 09:44:57 (czytane: 371)

1 lutego 2022 roku, w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, marszałek województwa świętokrzyskiego podpisał Kontrakt Programowy dla Województwa Świętokrzyskiego.

Jego wartość opiewa na kosmiczną kwotę niemal 1,5 mld euro. W kontrakcie jest mowa o 38 projektach realizowanych na terenie całego regionu. Wśród nich jest m.in. projekt „Szlak Turystyczny Nida”, na który przeznaczono aż 60 milionów złotych.

„Projekt Turystyczny Nida” związany jest z 9 samorządami leżącymi nad Nidą, skupionymi wokół Porozumienia Ponidzie. Grupa powstała 2 lata temu, a jej liderem jest Powiat Pińczowski ze starostą Zbigniewem Kierkowskim na czele. Pracowite 24 miesiące grupy roboczej zaowocowały już chociażby zainicjowaniem przedsięwzięcia „Ponidzie w siodle”.

Dużym sukcesem było też wpisanie strategii terytorialnej Porozumienia Ponidzie do Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego 2030+, jako zadania priorytetowego regionu. Aktualnie w Porozumieniu Ponidzie trwają prace nad kolejnymi zadaniami w ramach projektu.

W czwartek 3 lutego grupa robocza zebrała się, by zespolić w jedną ścieżkę rowerową szlaki rowerowe biegnące przez tereny 9 gmin tworzących Porozumienia Ponidzie. „Ścieżka pod nazwą Valley Velo połączy się z dwoma już istniejącymi szlakami rowerowymi; z EuroVelo na południu regionu i Green Velo na północy” - tłumaczy Monika Strojna, koordynator projektu z ramienia pińczowskiego Starostwa Powiatowego.

Szlak konny, ścieżka rowerowa… co dalej? „W dalszej kolejności będziemy pracować nad umiejscowieniem przystani kajakowych na Nidzie, nad szlakiem drezynowym, ponownym uruchomieniem kolejki wąskotorowej, jak również nad jednolitym oznakowaniem turystycznym całego Ponidzia i wyznaczaniem miejsc pod campery, pola biwakowe i namiotowe” -wylicza Monika Strojna.

szlaknida_1.jpg

szlaknida_2.jpg 

Zobacz także

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W BUSKU- ZDROJU

Dodane: 2022-08-08 15:09 - czytane (4)

TAGI:


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Konkurs dla dzieci - Bezpiecznie na wsi

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci do udziału w konkursie plasycznym....