Wiadomości - Aktualności

Wstęga przecięta, więc można jeździć nową drogą

Dodał: Sylwia Robak Data: 2020-08-06 11:03:11 (czytane: 226)

Kolejny odcinek drogi powiatowej został oddany do użytku, jego uroczyste otwarcie odbyło się 30 lipca br.

Zakończył się remont drogi powiatowej Pawłowice - Tur Dolny polegający na poszerzeniu jezdni do 5,5 metra na odcinku 3154 mb, zbudowaniu chodnika dla pieszych i położeniu nowej nawierzchni. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1 941 023,07 zł., z czego dotacja budżetu państwa wyniosła 50%, a pozostałą część pokrył powiat pińczowski i gmina Michałów.

Zadanie realizowała firma Dylmex ze Staszowa. Uroczystość symbolicznego przecięcia wstęgi tej inwestycji miała miejsce w piątek 30 lipca.

droga_michalow_otwarcie.jpg

Na zdjęciu od lewej: Sławomir Kobus, Tadeusz Bochniak - Dyrektor PZD w Pińczowie, Jarosław Wleciał Przewodniczący Rady Gminy Michałów, Tomasz Dyl - Wykonawca, Ireneusz Gołuszka - Przewodniczący Rady Powiatu Pińczowskiego, Jakub Stępczyński - kierownik robót, Mirosław Walasek - Wójt Gminy Michałów, Zbigniew Koniusz  -Wojewoda Świętokrzyski, Ryszard Barna - Wicestarosta, Zbigniew Kierkowski - Starosta Pińczowski, ks.Sławomir Olszewski,Damian Wleciał - Radny Gminy Michałów 

Bardzo się cieszę z tej inwestycji, bo mieszkańcy zasługują na to, żeby poruszać się po ładnych i komfortowych drogach. Cieszę się również z tego, że na to zadanie udało się pozyskać środki zewnętrzne. Życzyłabym sobie i mieszkańcom, abyśmy mieli jak najwięcej takich dni jak dzisiaj – mówił starosta Zbigniew Kierkowski.

W uroczystości brał również udział wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, który nie krył zadowolenia z finalizacji tego jakże potrzebnego przedsięwzięcia.


porownanie_drog.jpg

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dom Pomocy Społecznej i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pińczowie z dofinansowaniem

W siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz podpisał umowy na dofinansowanie Domu Pomocy...