Wiadomości - Aktualności

Wszystkie straże są nasze

Dodał: Sylwia Robak Data: 2021-06-23 11:59:27 (czytane: 308)

Posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pińczowie

„Nawet te z pozoru najmniejsze jednostki, okazują się niezastąpione, gdy przychodzi nam przeciwdziałać kataklizmom, gdy np. walczymy z powodzią. Nie zgadzamy się na wyróżnianie jednych, kosztem drugich jednostek” – to oficjalne stanowisko strażaków ochotników z Powiatu Pińczowskiego, w sprawie projektu kontrowersyjnej ustawy dotyczącej Ochotniczych Straży Pożarnych. 

We wtorek 22 czerwca, w hali widowiskowo – sportowej w Pińczowie odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, a dyskusja o proponowanych zmianach w przepisach, była jednym z wielu punktów porządku obrad. Gościem specjalnym był prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach, dh Mirosław Pawlak. 

Jak podkreślał prezes Pawlak, nowe przepisy nie mogą marginalizować ochotniczej działalności ratowniczej i przeciwpożarowej. Zarząd w Pińczowie podjął negatywne stanowisko wobec proponowanych zmian w ustawie, a dalsze dyskusje na ten temat uzależnił od zaakceptowania najważniejszych strażackich postulatów. „Nie mieści nam się głowie, żeby z ustawy wyciąć słowo „strażak” –mówił z kolei prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pińczowie dh Zbigniew Kierkowski. Dodać trzeba, że kontrowersyjne zmiany nie były w żaden sposób konsultowane ze strukturami związku, a co gorsza, w zespole tworzącym nowe zapisy nie było ani jednego strażaka ochotnika.  

Wtorkowe posiedzenie Zarządu było również dobrą okazją do przedstawienia stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego Powiatu Pińczowskiego. Te informacje przekazał zebranym komendant powiatowy PSP w Pińczowie, bryg. Grzegorz Karwat. 

W trakcie obrad strażacy ochotnicy poruszyli również temat kampanii sprawozdawczo – wyborczej w OSP, zakłóconej w tym roku przez obostrzenia covidowe. Ustalono, że zebrania w jednostkach odbędą się do 30 września tego roku, a zjazdy gminne do 30 listopada 2021 roku. Z kolei zjazd powiatowy, połączony z wyborem władz, będzie się musiał odbyć do 30 stycznia 2022 roku. 

Druhowie strażacy rozmawiali też o przypadającej w tym roku setnej rocznicy utworzenia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Przypomnijmy; w dniach 8 -9 września 1921 roku, odbył się pierwszy Ogólnopolski Zjazd Straży Pożarnych, na którym oficjalnie powołano Związek OSP RP. Jubileusz ten uczczą również strażacy z powiatu pińczowskiego, a w jaki sposób? To jest właśnie ustalane.

osp2_1.jpg

osp7.jpg 

osp_1.jpg 

osp_6_2.jpg 

osp_5_2.jpg 

osp_4_1.jpg 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Burze z gradem - ostrzeżenie

We wtorek 22 czerwca synoptycy przewidują burze z gradem, którym towarzyszyć będą ulewne opady deszczu oraz porywy wiatru do 100km/h....