Wiadomości - Aktualności

Z posiedzenia Zarządu

Dodał: Sylwia Robak Data: 2021-03-11 14:47:35 (czytane: 1171)

Decyzją Wojewody Świętokrzyskiego, w pińczowskim Szpitalu Powiatowym utworzono 16 miejsc dla pacjentów chorych na Covid-19, w tym jedno na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Obecnie wszystkie miejsca zajęte, gdyż zakażonych przybywa z godziny na godzinę. Między innymi takie informacje przekazał dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Pińczowskiego, które odbyło się w czwartek 11 marca 2021 roku. Krzysztof Słonina skierował do członków Zarządu prośbę o sfinansowanie zakupu urządzeń do terapii tlenowej. 

„Aparaty do wysokoprzepływowej terapii tlenem High Flow są bardzo pomocne w leczeniu pacjentów chorych na Covid-19, stąd takie zapotrzebowanie. Zakupiony sprzęt będzie nam służył również w przyszłości, gdy pandemia szczęśliwie minie” –wyjaśnia dyrektor Krzysztof Słonina. 

Zarząd Powiatu pozytywnie odpowiedział na wniosek szefa pińczowskiej lecznicy. „Podczas głosowania zdecydowaliśmy o przesunięciu  środków finansowych i sfinansowaniu zakupu dwóch urządzeń. Zdrowie i życie ludzkie jest najważniejsze” –komentuje przewodniczący Zarządu Powiatu, starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski.

Dyrektor Krzysztof Słonina ponowił także apel do mieszkańców powiatu o wsparcie finansowe placówki w kwestii zakupu sprzętu pomocnego w leczeniu Covid-19. „W pierwszych miesiącach walki z koronawirusem skierowałem taką prośbę do społeczności i odzew był niesamowity. Pomogliście nam Państwo bardzo. Dziękujemy i ponownie prosimy o wsparcie. Tym razem zakupimy wspomniane już urządzenia do terapii tlenowej. Dwa aparaty mogą okazać się niewystarczające” –mówi dyrektor Słonina.

Dobrowolnej wpłaty można dokonać na konto ING Bank Śląski 03 1050 1429 1000 0022 1211 9933, w tytule „Darowizna dla Szpitala w Pińczowie – COVID-19”.

W dalszej kolejności członkowie Zarządu Powiatu zajęli się tematem budownictwa drogowego, omawiając plan projektu rozwoju sieci dróg powiatowych. Ustalono, że przewodniczący Zarządu Powiatu Pińczowskiego wystosuje pisma do gospodarzy gmin z prośbą o wskazanie najpilniejszych potrzeb w zakresie budownictwa drogowego i pytaniem o możliwość partycypacji w kosztach.

Tematem obrad było też podjęcie uchwały w sprawie ustalenia stawek dotacji dla szkół niepublicznych, jak również zmiany w budżecie powiatu pińczowskiego.

 

zarzad_hala__2_.jpg

zarzad_hala__1_.jpg

zarzad_hala__3_.jpg

 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Kondolencje

...