Wiadomości - Aktualności

Z unijnym wsparciem inwestujemy w młodzież.

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-10-15 13:44:27 (czytane: 442)

Powiat pińczowski z powodzeniem sięga po dotacje z budżetu unijnego, a remonty szkół są tego najlepszym dowodem.

Zakończono właśnie kolejny etap projektu „Podniesienie jakości i efektowności  kształcenia w szkołach…”, który jest elementem składowym szeroko wymiarowej modernizacji szkół prowadzonych przez powiat pińczowski. Zakres inwestycji w W Liceum Ogólnokształcącym  obejmował modernizację salki z przeznaczeniem do aerobiku, zaplecza sali gimnastycznej i szatni, budowę bieżni okólnej ze skocznią w dal. Nowy obiekt ma duże znaczenie dla społeczności szkolnej. Umożliwia profesjonalnie szkolenie lekkoatletyczne  młodzieży i podnosi standard edukacji sportowej. 

bieznia.jpg 

Wartość całego projektu  to kwota opiewająca na ponad 3 mln zł. Warto dodać, że projekt, o którym tu mowa otrzymał pozytywną ocenę jako jeden z sześciu dla szkół ponadpodstawowych na 41 złożonych wniosków. Jest to ogromny sukces tak dyrekcji obydwu szkół – Anny Golik i Tomasza Pietrzykowskiego z „Kołłątaja” oraz Tadeusza Niewygody ze „Staszica”, jak i Wydziału Promocji i Polityki Regionalnej w pińczowskim starostwie, na czele z Małgorzatą Dymek i Moniką Strojną.  

dsc_0066_23.jpg 

Szykują się kolejne projekty, Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego podpisał już umowę z dyrekcją pińczowskiego liceum na projekt dotyczący doskonalenia nauczycieli i uczniów oraz doposażenia szkoły na kwotę prawie 400 tys. zł.  

12 października br. podpisana zostanie umowa na realizację projektu dotyczącego szkolnictwa zawodowego w zakresie wyposażenia dwóch pracowni językowych i pracowni informatyki oraz zakupu obrabiarki CMC wraz z oprogramowaniem, 10 stanowisk edukacyjnych wyposażonych w komputery stacjonarne z oprogramowaniem do kosztorysowania NORMA EXPERT, na kwotę około 1 mln. zł.

We wtorek 9 października 2018 roku z udziałem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa, Starosty Pińczowskiego Zbigniewa Kierkowskiego, Wicestarosty Pińczowskiego Ryszarda Barny, Dyrektora LO Anny Golik, Z-cy Dyrektora LO Tomasza Pietrzykowskiego, Sekretarza Powiatu Wioletty Usnarskiej, Skarbnika Powiatu Anny Różyckiej, Kierownika Wydziału Promocji i Polityki Regionalnej Starostwa Małgorzaty Dymek oraz nauczycieli i uczniów LO - uroczyście otwarto wspomniany  mini kompleks sportowy.  

dsc_0053_30.jpg 

- Mamy w Pińczowie bardzo zdolną, kreatywną i otwartą młodzież. I robimy wszystko, żeby uczniom pomagać w zdobywaniu wiedzy, kwalifikacji zawodowych i takich kompetencji, które sprawią, że poradzą sobie w przyszłości. W pińczowskich szkołach widać, że dbacie o to, aby tak było. Wiem też, że w Regionalnym Programie Operacyjnym są złożone kolejne  projekty dające szansę aby działać dalej, by wykształcenie było jak dobrze dopasowanie ubranie, gdyż za małe uwiera, a za duże śmieszy – powiedział podczas uroczystości Marszałek Województwa Adam Jarubas.  

dsc_0020_47.jpg 

- Powiat pińczowski realizuje ogromne przedsięwzięcie w szkołach średnich, ponieważ edukacja jest bardzo ważna. Stawiamy ją wysoko, jeśli chodzi o priorytety i staramy się pozyskiwać na ten cel pieniądze z różnych źródeł – powiedział Starosta Pińczowski.  

 

Zobacz także

Radosnych Świąt Wielkanocnych...

Dodane: 2019-04-18 10:22 - czytane (26)

TAGI:


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Starosta pińczowski o historii, wartościach i ideałach...

Zapraszamy na rozmowę ze starostą pińczowskim Zbigniewem Kierkowskim...