Wiadomości - Aktualności

Zasłużony strażak na emeryturze

Dodał: Sylwia Robak Data: 2022-03-14 09:55:57 (czytane: 399)

26 sierpnia 1991 roku rozpoczął swoją „przygodę” z pożarnictwem. Był wówczas kadetem Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. Dwa lata później rozpoczął pracę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Pińczowie, na stanowisku dowódcy zastępu. Bryg. Piotr Wieniecki – naczelnik Wydziału Operacyjno –Kontrolno –Rozpoznawczego Komendy Powiatowej PSP w Pińczowie przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Uroczyste pożegnanie bryg. Wienieckiego odbyło się 4 marca 2022 roku, a uczestniczyli w nim także przedstawiciele samorządu lokalnego. Komendant powiatowy PSP w Pińczowie, mł. bryg. Grzegorz Karwat dziękował naczelnikowi Piotrowi Wienieckiemu za ogromne zaangażowanie, poświęcenie oraz profesjonalizm podczas służby. Nie zabrakło serdecznych życzeń zdrowia, pomyślności i realizacji wszelkich niespełnionych dotychczas pasji i planów. Świeżo upieczony emeryt ze wzruszeniem podziękował wszystkim za miłe słowa i długie lata współpracy.

 

wieniecki.jpg

Podczas trzydziestoletniej służby bryg. Wieniecki systematycznie podwyższał swoje kwalifikacje zawodowe i ogólne. W karierze zawodowej zajmował liczne stanowiska, min. inspektora, st. inspektora, mł. specjalisty, st. specjalisty i kierownika sekcji. Od 1 maja 2015 roku pełnił służbę na stanowisku Naczelnika Wydziału Operacyjno- Kontrolno-Rozpoznawczego. W ramach wykonywanych obowiązków bryg. Piotr Wieniecki sprawował nadzór nad m.in. funkcjonowaniem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych zlokalizowanych na terenie powiatu pińczowskiego. Prowadził kursy i szkolenia dla druhów OSP, nadzorował także przygotowywanie ćwiczeń powiatowych i manewrów jednostek KSRG powiatu pińczowskiego. Był propagatorem sportu pożarniczego. Czynnie uczestniczył w organizowaniu gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich zawodów sportowo-pożarniczych. Jego doświadczenie, które przez lata służby zdobywał w Komendzie Powiatowej PSP w Pińczowie, z pewnością stanowiło nieocenioną wartość wśród strażaków z którymi służył przez te wszystkie lata.

Za swoja postawę w służbie był wielokrotnie odznaczany:

  • brązowym Medalem za Zasługi dla pożarnictwa” – 1997 r.
  • srebrnym Medalem za Zasługi dla pożarnictwa” – 2002 r.
  • złotym Medalem za Zasługi dla pożarnictwa” – 2003 r.
  • brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony przeciwpożarowej” – 2011 r.
  • srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony przeciwpożarowej” – 2019 r.
  • brązowym Medalem za Obronność Kraju – 2005 r.
  • Medalem Republiki Pińczowskiej – 2006 r.
  • brązowym medalem za ,,Długoletnią Służbę” – 2009 r.

wieniecki_3.jpg

 

 

Zobacz także

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W BUSKU- ZDROJU

Dodane: 2022-08-08 15:09 - czytane (4)

TAGI:


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

W magazynie praca wre

Od ponad tygodnia w Pińczowie działa magazyn pomocowy dla uchodźców z Ukrainy....