Wiadomości - Aktualności

ZUS informuje

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-07-10 10:26:06 (czytane: 333)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o rozpoczęciu wysyłki listów do ubezpieczonych. Każdy, kto ukończył 35 lat, ma odprowadzoną choć jedną składkę emerytalną i nie jest jeszcze na emeryturze, już wkrótce otrzyma Informację o Stanie Konta Ubezpieczonego.

W całym kraju przesyłkę otrzyma blisko 19 mln ubezpieczonych, w świętokrzyskim ponad 550 tys. osób. W powiecie pińczowskim otrzyma je ponad 13 tys. ubezpieczonych. Gdy otrzymasz list, otwórz go i uważnie przeczytaj, bo to będzie informacja o stanie Twojego konta w ZUS. Warto do niego zajrzeć i sprawdzić wielkość odłożonych składek oraz wyliczoną hipotetyczną emeryturę.

Z otrzymanej informacji dowiedzą się Państwo o wysokości emerytury w dwóch wariantach:

  • gdyby już do emerytury nie pracowali, tylko bazowali na składkach dotychczas zebranych
  • gdyby pracowali i odprowadzali składki w średniej wysokości dotychczasowych wpłat.
Dodatkowe dwa warianty uwzględniają ponadto w emeryturze także składki z subkonta w ZUS.

Dokument IOSKU- mówiąc wprost to Informacja o Stanie Konta Ubezpieczonego. To nic innego jak dokładny opis stanu finansowego konta emerytalnego, obliczony na 2017rok. W dokumencie jest również informacja o tym, jakie świadczenia przysługują z ZUS osobom opłacającym składki na ubezpieczenia społeczne. Całość korespondencji, ma trafić do klientów do końca sierpnia.

Osoby zarejestrowane na Platformie Usług Elektronicznych ZUS informację o stanie konta znajdą na swoim profilu na PUE i nie muszą już czekać na list.

Więcej informacji TUTAJ 


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Republika Pińczowska - zaproszenie na rajd pieszy

Przewodniczący Rady Powiatu Pińczowskiego wraz ze Starostą Pińczowskim zapraszają na uroczyste obchody związane z 74 rocznicą Republiki...