Wiadomości - Aktualności

20 lat Powiatu Pińczowskiego

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-05-21 13:52:32 (czytane: 3564)

Powiat pińczowski, choć niewielki łączy w sobie wiele piękna. To ojczyzna utalentowanych ludzi, pełnych pasji i z głową pełną pomysłów. W tym roku nasza „mała Ojczyzna” świętuje 20 urodziny. Będzie się działo z tej okazji...

Po pierwsze - film. Powstaje krótkie 15- może 20-minutowa produkcja, która pokaże od innej strony 20 lat powiatu pińczowskiego. Jedno z ujęć kręcone było w ubiegłym tygodniu - 11 maja. Tego dnia teren pińczowskiego Aeroklubu Regionalnego odwiedzili licznie uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych imienia Stanisława Staszica, Liceum Ogólnokształcącego imienia Hugona Kołłątaja oraz pińczowskiego Gimnazjum numer 2. Młodzież ustawiła się w wielki żywy napis: „20 lat powiatu pińczowskiego”. Ujęcia były kręcone przez młodą adeptkę szkoły filmowej Jessicę Szczepańską z Działoszyc. 

20lat.jpg 

Młodzież pojawi się na filmie sfilmowana z góry, z drona. To jak wyglądał napis z lotu ptaka - prezentujemy na fotografii.

20lat1.jpg

 Po kręceniu ujęć uczniom podziękowali za zaangażowanie prezes pińczowskiego aeroklubu Andrzej Włodarczyk i starosta pińczowski, Zbigniew Kierkowski. - Ujęcie, które kręciliśmy w ubiegłym tygodniu to jeden z elementów filmu, który powstaje o naszym powiecie. Szykujemy go na czerwiec. Chcemy pokazać serce Ponidzia z innej perspektywy. Film będzie można obejrzeć na stronie internetowej starostwa i oczywiście na portalu „Echa Dnia” - zapowiada już teraz starosta Zbigniew Kierkowski.

 20lat4.jpg

Po drugie - impreza Kolejna inicjatywa w ramach jubileuszu - starostwo powiatowe wraz z Markiem Omastą, liderem zespołu Pozytywnie Nakręceni szykuje wielkie, muzyczne Powitanie Lata. Impreza planowo odbędzie się w niedzielę, 17 czerwca przy hali widowiskowo-sportowej w Pińczowie. - Już teraz zapraszamy wszystkich i dużych, i małych na nasze Powiatanie Lata. Będzie wiele muzycznych wrażeń, atrakcji dla dzieci i pyszności do spróbowania - zachęca Marek Omasta. Podczas imprezy wystąpi jego zespół Pozytywnie Nakręceni, a także gość specjalny - zespół Mali Górale z Krościenka nad Dunajcem. Ponadto nie zabraknie występów wokalistów z powiatu pińczowskiego i lokalnych zespołów i kapel ludowych.

Muzyczne Powitanie Lata będzie połączone z piątą edycją Rajdu Rowerowego Ścieżkami Jana Moskwy Po Powiecie Pińczowskim. Na razie nie są jeszcze znane dokładne szczegóły wydarzenia, ale już wiadomo, że do wygrania będą... rowery. Jeden ufunduje starosta Zbigniew Kierkowski.

W ramach 20. urodzin powiatu pińczowskiego w czerwcu będzie zorganizowana także uroczysta sesja rady powiatu. - Jej wyjątkowość będzie polegała na tym, że zaprosimy wszystkich tych samorządowców, którzy budowali powiat pińczowski, którzy zasiadali w radzie powiatu - zapowiada starosta Zbigniew Kierkowski. I dodaje: - Już mamy przygotowane specjalne medale, które wręczymy zaproszonym gościom. Podczas sesji premierę będzie miał także wyżej wspomniany film. Niebawem zostanie wydana także specjalna jubileuszowa publikacja „20 lat powiatu pińczowskie".

 20latlogo.jpg

 20lat2.jpg

20lat3.jpg 

 

Agata Chrobot /Echo Dnia

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Bieganie metodą!

„W pomarańczowe graMY i o zdrowie dbaMY czyli zdrowy styl życia i aktywny sposób spędzania czasu wolnego przez mieszkańców...