Wiadomości - Aktualności

Kolejne 365 dni za nami - podsumowanie roku

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-01-03 11:17:12 (czytane: 2528)

O tym jaki był rok 2017 dla powiatu pińczowskiego rozmawiamy ze starostą Zbigniewem Kierkowskim.

Rok 2017 dobiegł końca. Jaki był dla powiatu pińczowskiego?

Tak naprawdę każdy kolejny rok jest lepszy niż poprzedni. Wyciągamy wnioski, uczymy się na błędach i nie popełniamy ich po raz kolejny. W 2017 roku wiele rzeczy udało się doprowadzić do końca, innych niekoniecznie, ale nie poddajemy się i damy radę dopiąć wszystko na ostatni guzik w nowym roku.  

Co Pan uważa za największy sukces tego roku?

Udało się zrealizować wszystkie zadania, które nakłada na nas ustawa o samorządach. Zadaniem powiatu jest dbanie o oświatę, sektor zdrowia, infrastrukturę drogową, a także opiekę nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. To nie jest tak, że robimy, co chcemy, po prostu realizujemy to, czego się od nas wymaga. W 2017 roku udało się wyremontować wiele odcinków dróg, przeprowadzić rewolucję sprzętową w Powiatowym Zarządzie Dróg i pozyskać dofinansowanie prawie 3 milionów złotych na projekty modernizacji pińczowskiego „Staszica” i „Kołłątaja”. Po długim boju i staraniach udało się w pińczowskim szpitalu otworzyć oddział chemioterapii - filię Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Pokazaliśmy, że szpital mały „gabarytowo” może być wielki. To są sukcesy, które naprawdę cieszą.

Czy była taka rzecz, którą chciał Pan doprowadzić do końca, a nie udało się w tym roku? 

Nie udało się utworzyć w Pińczowie oddziału neurologii i oddziału udarowego. Jak to w życiu bywa, być może przez zazdrość, może z innych powodów, przypadkowo lub specjalnie co niektórzy zablokowali nam ten temat. Ale dziś mówi się - damy radę i my na pewno damy radę. 

Proszę zdradzić co dobrego będzie się działo w powiecie, w 2018 roku?

Powiat idzie z duchem czasu i korzysta z nowoczesnych technologii. Czekamy na decyzję w sprawie wniosków o e - administrację, e - zdrowie i e - geodezję. Szykujemy się do złożenia wniosku o dofinansowanie rewitalizacji zabytkowej kapliczki Świętej Anny. Jesteśmy po wstępnych ustaleniach z księdzem Janem Staworzyńskim. Podjęliśmy też decyzję, że powiat zabezpieczy projekt wkładem własnym w wysokości około 240 tysięcy złotych. Będą też remonty dróg i wniosek na dofinansowanie w wysokości około 7 milionów złotych na termomodernizację (z nastawieniem na fotowoltaikę) pińczowskiej hali, domu pomocy społecznej i szpitala. Mamy jeszcze wiele planów i podkreślam, że... damy radę. 

Rozmawiała A.Chrobot 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Radosne kolędowanie

Pięknie, klimatycznie i radośnie - tak było w piątek, 29 grudnia. Tego dnia w pińczowskim klasztorze ojców Franciszkanów zabrzmiały...