Wiadomości - Aktualności

Jest dofinansowanie dla projektów Powiatu Pińczowskiego. Szykują się duże zmiany

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-04-04 13:32:05 (czytane: 2467)

Od dłuższego czasu powiat pińczowski starał się o dofinansowanie trzech innowacyjnych projektów: e- zdrowie, e-administracja oraz e-geodezja. Niedawno zarząd powiatu otrzymał decyzję, że wnioski pozytywnie rozpatrzono i oficjalnie zakwalifikowano do realizacji.

Co to dokładnie oznacza? Najważniejszy jest wymiar finansowy, ale oznacza to też zmiany w wydziałach starostwa powiatowego i poszczególnych gmin. Powiat otrzymał prawie 5 milionów złotych. Wszystkie projekty będą realizowane w ramach osi rozwój e-społeczeństwa. 

e_administracja.JPG

Szpital w Pińczowie pozyska 2, 4 miliona złotych i zakończy informatyzację placówki (pierwszy etap już zrealizowano - koniec inwestycji w 2015 roku). Wszystkie dokumenty dotyczące stanu zdrowia pacjentów będą dostępne w wersji elektronicznej. Realizacja projektu potrwa do 2020 roku.

Kolejny projekt znacznie ułatwi załatwianie spraw „papierkowych” w starostwie powiatowym w Pińczowie. Wydział geodezji zainwestuje ponad 2 miliony złotych w budowę e-usług. Powiat pińczowski przystąpił w charakterze partnera do projektu "e-Geodezja - cyfrowy zasób geodezyjny powiatów buskiego, jędrzejowskiego, kieleckiego i pińczowskiego" i realizacja projektu jest wspólnym przedsięwzięciem tych czterech powiatów.

Z jednej strony w praktyce oznacza to, że starostwo powiatowe przygotuje się do nowych zadań określonych ustawą o samorządzie powiatowym związanych z informatyzacją urzędu. Z drugiej ułatwienie dla mieszkańców i inwestorów, czy tych, którzy będą chcieli kupić działkę w naszym powiecie.

Dzięki informatyzacji dokumentacja papierowa - wykaz gruntów i nieruchomości będzie dostępny przez internet. Oznacza to także, że przez internet będzie można pobrać różne wnioski i złożyć je bez wychodzenia z domu. Zakończenie realizacji projektu nastąpi planowo w 2020 roku.

Ostatni projekt, czyli e-administracja wprowadzi zmiany w wydziale komunikacji. Każdy, kto będzie chciał załatwić sprawę, będzie pobierał numerek - i w tej kolejności będą przyjmowani interesanci. Wnioski i dokumenty, dotyczące na przykład rejestracji pojazdów również będą dostępne online.

Można będzie wypełniać elektroniczne druki, jeśli chodzi o wydziały: rolnictwa, komunikacji, architektury, ale niestety nie wszystkie.

Projekt e - administracji realizowany we współpracy starostwa powiatowego w Pińczowie wraz z gminami: Złota, Michałów i Działoszyce. Zakończenie projektu planowane jest na 2019 rok. 


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Gramy dla Damiana - Charytatywny Turniej Piłki Nożnej

W niedzielę 8 kwietnia br. w hali widowiskowo-sportowej Pińczowie odbędzie się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej. Serdecznie zapraszamy...