Wiadomości - Aktualności

Będzie remont drogi przez Skrzypiów?

Dodał: Sylwia Robak Data: 2024-01-29 11:48:51 (czytane: 205)

Droga wojewódzka nr 766 –ważny trakt komunikujący Powiat Pińczowski ze stolicą województwa.

Zaczyna się w Morawicy, kończy w lesie przed Węchadłowem, gdzie włącza się w drogę wojewódzką nr 768 Jędrzejów –Brzesko. Stan tej drogi w wielu miejscach budzi poważne wątpliwości, ale w podpińczowskim Skrzypiowie jest wręcz katastrofalny. Dziurawa nawierzchnia, nieistniejące odwodnienie i brak chodników głośno krytykowany jest przez mieszkańców miejscowości, którzy już od wielu lat domagają się remontu. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszedł Powiat Pińczowski, który na podstawie koncepcji przekazanej przez Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich, sfinansował dokumentację projektową, zwieńczoną pozwoleniem na przebudowę. Dokumentacja kosztowała ponad 330 tysięcy złotych, a opracowała ją firma Contek Projekt.

Projekt zakłada przebudowę nawierzchni na odcinku od mostu na Nidzie do skrzyżowania dróg na wysokości skrętu w kierunku Młodzaw (zaplanowano tu skrzyżowanie o ruchu okrężnym). W planach uwzględniono instalacje teletechniczne, odwodnienie i zatoki autobusowe, a także chodnik po jednej stronie i ciąg pieszo –rowerowy po drugiej stronie jezdni, która będzie poszerzona do 7 m.

Jest to bardzo ważna droga, wydatkując środki na projekt, chcemy zdopingować Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich do przebudowy. Jednocześnie deklarujemy, że w przyszłości Rada Powiatu Pińczowskiego pochyli się nad znalezieniem środków na finansowe wsparcie prac, które z pewnością nie będą tanie” –mówi Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski i dodaje, że powiat lobbuje zarówno za przebudową wspomnianego odcinka, jak i dwóch kolejnych, które są w najgorszym stanie technicznym.

droga_skrzypiow.jpg

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zimą pszczoły odpoczywają –pszczelarze niekoniecznie

...