Ciuchcia Ekspres Ponidzie


Ekspres Ciuchcia Ponidzie kursuje w okresie letnim od 1992 roku. Stanowi wyjątkową atrakcję dla turystów. Z jej usług korzysta młodzież, wczasowicze, kuracjusze. Przejażdżka Ciuchcią po Ponidziu jest niezapomnianą przygodą, obrazy które oglądamy wzdłuż torów są niesamowite - uprawne pola, łąki, rozlewisko Nidy, Pińczowskie wzgórza, kraina lessowa pocięta wąwozami, murawy stepowe. Cały obszar, przez który jedzie Ciuchcia, znajduje się na terenie zespołu parków Krajobrazowych Ponidzia. Pomimo wielu trudności Ciuchcia jest nadal na Ponidziu. Na pewno koszty utrzymania "Expresu" są duże, ale jest to cenny zabytek tego regionu i należy dbać o niego, bo dostarcza nam niezapomnianych przeżyć, a przede wszystkim jest wizytówką Ponidzia.

Do dyspozycji turystów jest zabytkowa lokomotywa parowa, lokomotywa spalinowa, 4 wagony pasażerskie po 45 miejsc, wagon pasażerski plenerowy (bez okien), wagon pasażerski letni (bez dachu), a także wagon - bufet. Pociąg jest zradiofonizowany. Na stacji kolejki w Umianowicach są organizowane zabawy przy ognisku, z pieczeniem kiełbasek, do dyspozycji turystów są boiska piłki siatkowej, nożnej i koszykówki oraz tor przeszkód, stoliki i ławeczki na wolnym powietrzu oraz zadaszenie w razie deszczu. Można również zwiedzać miejscowości na trasie przejazdu, wesoło spędzić czas przy ognisku, muzyce i zabawie, korzystać z usług stadniny koni i ośrodka sportów wodnych na zalewie w Pińczowie. Istnieje możliwość zamówienia pociągu specjalnego.

 

Oficjalna strona internetowa: http://www.expres-ponidzie.k-ow.net/


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Nasz Patronat

więcej

Imprezy

więcej

Sport

Półfinały Ligi Ministranckiej w Pińczowie

W sobotę, 13 maja w Hali widowiskowo-sportowej w Pińczowie odbył się półfinały Diecezjalnej Ministranckiej Ligi Piłkarskiej. więcej»