Wiadomości - Aktualności

Coraz bliżej do Ośrodka

Dodał: Sylwia Robak Data: 2022-04-28 15:21:11 (czytane: 639)

Świętokrzyscy radni kilka dni temu odwiedzili Umianowice, gdzie powstaje Ośrodek Edukacji Przyrodniczej.

Wizyta odbyła się w ramach wyjazdowego posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, które miało miejsce w kijskiej Kasztelanii. Samorządowcom świętokrzyskim w podróży po Ponidziu towarzyszył gospodarz Powiatu Pińczowskiego - starosta Zbigniew Kierkowski.

Budowa ośrodka ma zakończyć się przed upływem tego roku. Będzie to wyjątkowe miejsce, gdzie znajdziemy całe bogactwo informacji na temat unikalnej przyrody Ponidzia. Tutaj młodzież szkolna będzie zdobywać wiedzę, tutaj też uczniowie będą mogli uczestniczyć w ciekawych warsztatach terenowych, które w znakomity sposób uzupełnią teorię. Na terenie ośrodka powstaje obserwatorium ornitologiczne, wielkogabarytowe „Nidarium” pokazujące wodny świat Nidy, jak również zaplecze techniczno –edukacyjne z owczarnią, stajnią i wolnym wybiegiem dla zwierząt.

Równolegle trwa realizacja unijnego projektu pt. „Renaturyzacja śródlądowej delty rzeki Nidy”, o założeniach tego przedsięwzięcia opowiedział gościom Tomasz Hałatkiewicz, dyrektor Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Cały projekt zakończy się za dwa lata. Wizyta na Ponidziu była również dobrą okazją do rozmów o pracach przy renowacji kolejki wąskotorowej.

wizytaumianowicelarge.jpg

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Budują się przejścia dla pieszych

...