Krótki poradnik na co uważać podczas świątecznych zakupów


Chociaż do Bożego Narodzenia jest jeszcze trochę czasu, szał świątecznych zakupów nabiera rozpędu.  Pamiętajmy, aby w tym czasie szczególnie uważać na sprzedawców, którzy licznymi promocjami i ofertami specjalnymi próbują zachęcić nas do kupna swoich produktów. W rzeczywistości ich cena nie zawsze jest tak atrakcyjna i wyjątkowa, jak informują nas o tym reklamy.
Sprzedawcy bardzo często korzystają z różnych tricków marketingowych, których znajomość może pomóc nam zaoszczędzić i kupić przed świętami tylko to, czego naprawdę potrzebujemy.
Jednym ze znanych chwytów w sprzedaży produktów żywieniowych i kosmetycznych jest na przykład ich przecena tylko z uwagi na krótki okres przydatności do spożycia. Kolejnym przykładem jest sprzedaż produktów w wielopakach lub opakowaniach typu jumbo. Nie zawsze więcej oznacza taniej, dlatego sprawdźmy cenę za jednostkę masy czy objętości i porównajmy ją z innymi produktami sprzedawanymi w tradycyjny sposób.
Kolejna wskazówka dotyczy sprzętu RTV i AGD – tutaj bardzo często atrakcyjna cena wynika z faktu, ze oferowany model sprzętu jest już obiektem starym, wycofanym z obrotu. Następny trick to sztuczne podwyższanie ceny, tak aby jej „obniżka”  wywarła wrażenie, że nowa cena jest superatrakcyjna. Warto zadać sobie  odrobinę trudu i porównać ceny u konkurencji.  W dobie internetowych porównywarek  cenowych jest to bardzo proste i szybkie, a może pomóc nam zaoszczędzić sporo pieniędzy w portfelu.
Ważne jest także, aby nie zostawiać  zakupów na ostatnią  chwilę. Istnieje wtedy ryzyko, że w koszyku wylądują nikomu niepotrzebne rzeczy. Jeżeli zamawiamy towar przez Internet, sprawdźmy naszego sprzedawcę – gdzie ma siedzibę, jakie są opinie jego klientów, ile lat działa na rynku, tak aby za światem wirtualnych zakupów nie pojawiły się błyskawicznie realne problemy.

Na jakie pułapki trzeba zwrócić uwagi uwagę, żeby w szale obniżek skorzystać, a nie dać się nabrać.
Pierwszą rzeczą, do której namawiam wszystkim konsumentów, to niebranie żadnych kredytów ani pożyczek świątecznych. To jest osobna kategoria usług 
i ofert, które są nam prezentowane  w okresie świątecznym. Bazując  na tym przekonaniu, że święta  muszą być ogromnie bogate i obfitujące we wszystko, część banków i parabanków usiłuje nam zaoferować marzenie o takich  właśnie świętach na kredyt. Tyle, że będziemy go spłacali przez cały najbliższy rok. Jeśli więc twoje święta mają być bardzo bogate, ale bardzo bogate na kredyt, to zastanów się, czy to jest na pewno dobra droga.  
Nie powinniśmy zapożyczać się na dobra konsumpcyjne. Między innymi dlatego, że zwyczajowo uznaje się, że najgorszym dniem w roku jest poniedziałek w drugim tygodniu stycznia. Dlaczego właśnie ten dzień? Tego dnia po pierwsze, już się nie cieszymy z prezentów świątecznych.
Po drugie, już wiemy, że święta są za nami i trzeba czekać na nie przez cały rok.
Po trzecie, już wiemy , że nic nie wyszło z naszych postanowień noworocznych.
A po czwarte i najważniejsze, przychodzą wydruki z kart kredytowych. Musimy zdawać sobie sprawę, że nawet jeśli teraz jest fajnie, a my wzięliśmy na to kredyt, później trzeba będzie go spłacić. 
  


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Nasz Patronat

więcej

Imprezy

więcej

Sport

Półfinały Ligi Ministranckiej w Pińczowie

W sobotę, 13 maja w Hali widowiskowo-sportowej w Pińczowie odbył się półfinały Diecezjalnej Ministranckiej Ligi Piłkarskiej. więcej»