Wiadomości - Aktualności

Najlepsi z najlepszych spotkali się w Pińczowie

Dodał: Sylwia Robak Data: 2023-05-29 14:22:51 (czytane: 287)

39 uczniów ze wszystkich 13 świętokrzyskich powiatów uczestniczyło w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Wydarzenie odbyło się w słoneczną sobotę 20 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Pińczowie. Organizatorem eliminacji był Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kielcach, przy współpracy z Komendą Wojewódzką PSP w Kielcach, regionalną dyrekcją Lasów Państwowych, Oddziałem Powiatowym ZOSP RP w Pińczowie, Powiatem Pińczowskim oraz Gminą Pińczów.

Zgromadzoną młodzież, wraz z nauczycielami i rodzicami, powitał dh Ryszard Januszek, dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach, który już od wielu lat organizuje wojewódzkie etapy OTWP. Dh Januszek w kilku słowach opowiedział o kulisach organizacji turnieju w Pińczowie, przypomniał wielkie sukcesy uczniów sprzed kilkunastu lat i nawiązał do ubiegłorocznych osiągnięć młodych pińczowian.

Tu warto powrócić pamięcią do roku 2004, gdy Sebastian Bączek z Działoszyc zajął I miejsce w Polsce, a Kamil Wleciał z Michałowa uplasował się w pierwszej piątce. Kamil powtarzał ten sukces przez kilka kolejnych edycji, konsekwencją tego były studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Dziś kpt. Kamil Wleciał jest oficerem w służbie prewencji Komendy Głównej PSP w Warszawie. Kamil był gościem specjalnym wojewódzkiego turnieju OTWP w Pińczowie i razem z organizatorami otwierał i zamykał konkurs.

Kilka słów do uczestników wydarzenia skierowali także przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP: zastępca komendanta, bryg. Artur Brachowicz i pińczowianin bryg. Sławomir Pietrzykowski, a kilka minut później uczniowie przeszli do klas na część pisemną turnieju. Po sprawdzeniu testów najlepsi zawodnicy odpowiadali ustnie na wylosowane zestawy pytań i w ten sposób wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentować województwo świętokrzyskie na etapie centralnym.

W tej grupie znalazł się także nasz młody mistrz wiedzy pożarniczej z Pińczowa; Szymon Wieczorek –uczeń V klasy Szkoły Podstawowej nr 2 na Grodzisku, który zajął II miejsce w swojej grupie wiekowej. Wielkie brawa! To nie pierwszy sukces Szymona; w ubiegłym roku chłopiec uplasował się na V miejscu w Polsce. Razem z nim region świętokrzyski reprezentował wówczas także Adam Tarka z Pińczowa, który również zajął miejsce w pierwszej dziesiątce.

Wracamy do pięknych tradycji turniejowych w naszym powiecie. Ten fakt bardzo nas cieszy. Gratuluję zdolnej młodzieży, ich rodzicom i szkolnym opiekunom” –mówi Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Pińczowie. Do gratulacji przyłączył się sekretarz Zarządu, dh Marek Długosz.

Wszystkim uczestnikom etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej serdecznie gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów.

konkurs2.jpg

Starosta Zbigniew Kierkowski, w imieniu swoim oraz sekretarza Zarządu dh Marka Długosza (trzeci z lewej), serdecznie pogratulował wszystkim uczestnikom turnieju wiedzy pożarniczej

konkurs3.jpg 

Dwaj Mistrzowie – zdobywca II miejsca Szymon Wieczorek z SP nr 2 w Pińczowie i wielokrotny laureat OTWP, kpt. Kamil Wleciał z Michałowa, obecnie oficer prewencji w Komendzie Głównej PSP w Warszawie 

konkurs.jpg 

Szymona mocno dopingowali rodzice, pani Asia i pan Piotr oraz szkolna opiekunka chłopca Renata Wojtaś (w środku) 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dzieje się na drogach powiatowych

Powiat Pińczowski pozyskał na zadania drogowe pokaźne środki z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. ...