Wiadomości - Aktualności

Nowa konserwator z wizytą w Pińczowie

Dodał: Sylwia Robak Data: 2022-06-10 13:51:12 (czytane: 755)

Kilka tygodni temu wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz powołał na stanowisko wojewódzkiego konserwatora zabytków Joannę Modras.

Nowa pani konserwator w minionym tygodniu odwiedziła powiat pińczowski i z bliska przyjrzała się kilku najcenniejszym zabytkowym obiektom. Towarzyszył jej starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski, a także Piotr Żołądek i Zofia Kasza z Wydziału Geodezji i Katastru w Pińczowie.

Sporo uwagi poświęcono pińczowskiej Synagodze Starej, którą już wkrótce czeka remont, najpierw jednak obiekt należy właściwie zabezpieczyć – zgodnie z opinią ekspercką. Wojewódzka konserwator zabytków wkrótce wyda dalsze zalecenia w tym zakresie.

konserwator_zabytkow__2_.jpg 

 Piękne wnętrza Synagogi Starej zrobiły wrażenie na gościu z Kielc

Drugim przystankiem na mapie wędrówki po Pińczowie była wiekowa kaplica św. Anny na klasztornym wzgórzu. Joanna Modras fachowym okiem oceniła usuwanie usterek, które pojawiły się po okresie zimowym.

konserwator_zabytkow__1_.jpg Konserwator Joanna Modras w towarzystwie gospodarzy powiatu z bliska przyjrzała się kaplicy św. Anny

Wizyta była także dobrą okazją do wskazania konserwatorowi punktów możliwego posadowienia wieży widokowej. Konserwator oceniła przy okazji, czy nie zaburzy to krajobrazu pod względem konserwatorskim.

 

 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Na powiatowych drogach praca wre

Powiat Pińczowski otrzymał w tym roku całkiem spore środki finansowe z Funduszu Dróg Samorządowych. ...