Wiadomości - Aktualności

Ogólnopolska kampania „Już jesteś?”

Dodał: Sylwia Robak Data: 2023-11-16 12:03:03 (czytane: 132)

Ruszyła pierwsza ogólnopolska kampania „Już jesteś?” promująca rodzicielstwo zastępcze w Polsce

1_1.jpgPierwsza, ogólnopolska kampania promująca rodzicielstwo zastępcze nabiera rozpędu. W przestrzeni medialnej zobaczymy spoty czy reportaże z rodzinami zastępczymi, które przybliżą historie niesamowitych rodzin. Twórcami kampanii “Już jesteś?” jest Fundacja „Edukacja z Wartościami”. Organizacja pozarządowa realizuje projekt w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej konkursu ofert „Realizacja kampanii społecznej promującej rodzicielstwo zastępcze. Edycja 2023".

 "Celem kampanii jest wzrost wiedzy i zmiana myślenia społeczeństwa na temat rodzinnych form pieczy zastępczej oraz wzrost motywacji do podjęcia działań zmierzających do tworzenia rodzin zastępczych. Wierzymy, że nasze wysiłki realizowane wspólnie z samorządami, organizacjami pozarządowymi przyniosą odpowiednie efekty – otwarcie drzwi swoich domów dla dzieci "– zaznacza Minister Marlena Maląg.

 W ramach projektu powstały:

  • Konferencja pt. „Już jesteś?” Rodzicielstwo Zastępcze: Wyzwania i Sukcesy,
  • strona internetowa https://rodziczastepczy.pl/ - źródło wiedzy na temat rodzicielstwa zastępczego,
  • infolinia o numerze 22 490 80 50. Eksperci od poniedziałku do piątki w godzinach 10:00 - 20:00 oraz w soboty o godzinie 10:00 do 16:00 są dostępni dla każdej osoby zainteresowanej rodzicielstwem zastępczym,  
  • spoty telewizyjne radiowe,
  • poradnik jak zostać rodzicem zastępczym,
  • banery dostępne przestrzeni medialnej.

"Chcę wyrazić wielki szacunek dla Państwa, sztabu ludzi w samorządach, organizacjach pozarządowych, rodzinach, które wkładają ogrom pracy na rzecz dzieci poszukujących rodziny. Potrzebujemy dużej, ogólnopolskiej kampanii promującej rodzicielstwo zastępcze, którą właśnie zaczynamy. Wierzę, że jest to początek nowego etapu, większego społecznego uznania dla pracy rodzin zastępczych. Początek większej mobilizacji, może odwagi dla tych potencjalnych rodziców, którzy jeszcze dzisiaj się wahają. Wierzę, że dzięki tej kampanii odważą się, podejmą wyzwanie” - zaznaczyła wiceminister rodziny i polityki społecznej, Barbara Socha.

 Kampanię zainaugurowała konferencja pt. „Już jesteś?” Rodzicielstwo Zastępcze: Wyzwania i Sukcesy jest Fundacja „Edukacja z Wartościami”, która odbyła się w Ministerstwie Rozwoju i Technologii w Warszawie. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób, które na co dzień pracują i działają na rzecz pieczy zastępczej w Polsce. Wśród uczestników konferencji pojawili się eksperci oraz przedstawiciele samorządów wojewódzkich i powiatowych.

Zaproszeni goście i prelegenci podzielili się swoimi doświadczeniami z codziennej pracy w zakresie rodzicielstwa zastępczego. Dr Agata Skalec zaprezentowała wyniki badań na temat uwarunkowań zmierzających do pozyskiwania rodzin zastępczych. Wychowanek, Kacper Majewski poruszył wszystkich opowiadając o swoim trudnym doświadczeniu z dzieciństwa. Wzmocnił uczestników konferencji w przekonaniu, że nie można poddawać się w poszukiwaniu kandydatów na rodziców zastępczych. Równie inspirujący był wykład dotyczący automotywacji i motywacji innych do konstruktywnych działań, który poprowadził Cezary Fryszkiewicz, trener i coach. Odbył się także panel dyskusyjny „Co pomaga w pozyskaniu kandydatów na rodziców zastępczych”, w którym udział wzięli wybitni eksperci z dziedziny rodzicielstwa zastępczego w Polsce: Edyta Wojtasińska - Stowarzyszenie „Jedno serce”, Małgorzata Malczuk - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej, Jadwiga Jagiełło – Fundacja „Wielkie Serce”, Ewelina Bembenek - z-ca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, a także Magdalena Nazimek – Fundacja „Edukacja z Wartościami”.

Zachęcamy do śledzenia social mediów Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Fundacji „Edukacja z Wartościami”. Na bieżąco będą się tutaj pojawiać kolejne informacje i materiały wypracowane w ramach kampanii. 

 


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wyniki konkursu ofert

I N F O R M A C J A na temat naboru kandydatów na członków Komisji Konkursowej w celu opiniowania złożonych ofert na realizację zadań...