Wiadomości - Aktualności

Piekny gest pińczowskich regionalistów

Dodał: Sylwia Robak Data: 2023-09-18 10:52:46 (czytane: 334)

Janusz Głombiński, Mariusz Korzeniowski i Przemysław Schab – tych trzech panów chyba nie trzeba nazbyt przedstawiać.

Znamy ich ze wszystkich uroczystości patriotycznych, jakie odbywają się w naszym regionie. Panowie pasjonują się historią, orężem, kochają Ponidzie i Pińczów i dbają o krzewienie tradycji. W ostatnich tygodniach sierpnia, regionaliści podjęli się szczytnego zadania odnowienia popiersia Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Pomnik stoi na placu przy Pałacu Wielopolskich w Pińczowie, na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. To tutaj spotykamy się co roku na patriotycznych wydarzeniach. Pomnik, mimo że stosunkowo młody, ulega niekorzystnym warunkom atmosferycznym i zaszła potrzeba jego renowacji, by nadal cieszył nasze oko i przypominał o ważnych wydarzeniach z historii Polski.

Dzięki zaangażowaniu pana Janusza, pana Mariusza i pana Przemka, przy wsparciu dyrekcji SOSW, pomnik znów wygląda jak nowy.

„Dobrze, że są jeszcze wśród nas ludzie skłonni do tak pięknych gestów. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i wykonaną pracę, która przecież będzie służyć całej lokalnej społeczności” – mówił Andrzej Cepak, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

RENOWACJA_POMNIKA_PILSUDSKIEGO.jpg

RENOWACJA_POMNIKA_PILSUDSKIEGO2.jpg 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wieniec z Włoszczowic drugi w województwie!

Ogromny sukces odniosła delegacja z Włoszczowic w Gminie Kije, która reprezentowała w tym roku Powiat Pińczowski na Świętokrzyskich...