Wiadomości - Aktualności

Pierwsza Para Powiatowych Dożynek

Dodał: Sylwia Robak Data: 2023-08-17 10:30:19 (czytane: 523)

Poznajcie Państwo mieszkańców Powiatu Pińczowskiego, którzy już za tydzień podzielą chleb na wspólny, dożynkowy stół.

Rokrocznie, role Starostów Dożynek pełnią rolnicy, których ciężka praca i zaangażowanie może być przykładem dla innych. W tym roku o piastowanie tych zacnych stanowisk poproszono panią Jolantę Strączkiewicz z Jelczy Wielkiej w Gminie Michałów i pana Pawła Kaszę z Gartatowic w Gminie Kije.  

Pani Jolanta wraz z mężem Wojciechem, od 21 lat prowadzi gospodarstwo rolne w miejscowości Jelcza Wielka. Mają dwudziestoletnią córkę Kingę i czternastoletniego syna Szymona. Na blisko 30-hektarowym areale uprawiają głównie zioła: miętę, melisę, pokrzywę, jeżówkę purpurową , mniszek lekarski , oregano, a także zboża w przeznaczeniu na zielony susz. Gospodarstwo wyposażone jest w kombajn do zbioru ziół, suszarnię oraz linię do czyszczenia i sortowania surowców zielarskich. Pani Jola w wolnej chwili zajmuje się ogrodem, lubi odpoczywać nad polskim morzem, ale kocha również  góry.

Pan Paweł prowadzi gospodarstwo rodzinne  o pow. około 300 ha. W ciężkiej pracy pomaga mu żona Monika, najstarszy syn Szymon oraz rodzice. Gospodarstwo specjalizuje się głównie w uprawie zbóż i rzepaku. 

Kilka dni temu ze Starostami Dożynek Powiatowych spotkał się gospodarz powiatu Zbigniew Kierkowski. Starosta pińczowski, razem z Małgorzatą Adamczyk, kierownikiem Wydziału Rolnictwa, podziękował pani Jolancie i panu Pawłowi za podjęcie się tak ważnej misji. Na ręce starostów złożył także życzenia dobrej pogody i szczęśliwych zbiorów dla wszystkich rolników w powiecie pińczowskim.
Do zobaczenia na Dożynkach Powiatowych!

starosci.jpg

STAROSCI_DOZYNEK.jpg 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Relacji z dróg ciąg dalszy

Nie ustają prace budowlane na powiatowych traktach. ...