Wiadomości - Aktualności

Remont idzie pełną parą

Dodał: Sylwia Robak Data: 2024-01-22 08:03:41 (czytane: 152)

Trwa kompleksowa modernizacja Domu Pomocy Społecznej, przy ul. Wesołej w Pińczowie, a postęp prac kilka dni temu obserwowali gospodarze Powiatu Pińczowskiego.

Starostę Zbigniewa Kierkowskiego i wicestarostę Ryszarda Barnę po obiekcie oprowadzał dyrektor placówki Krzysztof Wąsik i wykonawca, właściciel firmy Rob-Bud Robert Dudała. Realizacja projektu zaawansowana jest już w 20%, a całość ma kosztować 5 milionów 600 tysięcy złotych. Zakres robót obejmuje m.in.: wymianę instalacji oświetleniowej na nowoczesne LED-y, wymianę instalacji c.o. i częściowo wodno –kanalizacyjnych, głęboką termomodernizację budynku, z dociepleniem ścian i stropodachu, montaż pompy ciepła, paneli fotowoltaicznych i solarów, a także instalacji przeciwpożarowych. Warto dodać, że zadanie realizowane w DPS jest pierwszym w powiecie pińczowskim projektem, w którym przy modernizowanym obiekcie powstanie magazyn energii. Będzie w nim magazynowany nadmiar energii wyprodukowanej przez wszystkie instalacje OZE i wykorzystywany w miarę potrzeb. Zakończenie większości prac zaplanowano na wiosnę tego roku, tu warto dodać, że ten szeroko zakrojony remont jest niejako zaakcentowaniem jubileuszu 30-lecia, jaki DPS obchodził w minionym roku.

Placówka powstała w 1993 roku, z inicjatywy ówczesnego burmistrza Miasta i Gminy Pińczów, śp. Witolda Kani. Na początku tegoż roku, Rada Nadzorcza Pińczowskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego S.A. w Pińczowie, podjęła decyzję w sprawie nieodpłatnego przekazania w używanie kompleksu budynków na zorganizowanie Domu Pomocy Społecznej, a kilka miesięcy później, 11 października 1993 roku, wojewoda kielecki Józef Płoskonka wydał zarządzenie w sprawie utworzenia Domu Pomocy Społecznej w Pińczowie dla osób przewlekle chorych. Dyrektorem placówki został Krzysztof Wąsik, który z sukcesami zarządza DPS do dziś. Przez trzy minione dekady kilkukrotnie zmieniały się przepisy, podpisywano liczne decyzje i zarządzenia o zmianach, jednakże jedno się nie zmieniło – w pińczowskim Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wesołej 5, potrzebujący nadal mogą liczyć na opiekę, pomoc i życzliwe słowo, a to jest przecież istotą funkcjonowania tego miejsca.

Placówka aktualnie świadczy usługi opiekuńcze wobec 106 pensjonariuszy, a kolejka oczekujących na miejsce jest długa. Dwie osoby mieszkają w DPS od początku jego działalności, traktując ośrodek jak rodzinny dom.

Z podopiecznymi pińczowskiego DPS pracuje wykwalifikowany personel, doświadczone grono pielęgniarek i opiekunów, którzy świadczą całodobową opiekę i pomoc. „Empatia, życzliwość, otwartość na potrzeby drugiego człowieka –to najbardziej potrzebne jest w naszej codziennej pracy. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Pińczowie traktują nas, jak swoje rodziny, a naszą placówkę, jak prawdziwy dom. Mają tu nie tylko opiekę lekarską, wyżywienie i pomoc w utrzymaniu czystości, ale także, a może przede wszystkim domowe ciepło, dobre słowo i serdeczność opiekuna” –podkreśla Aneta Puchała, kierownik zespołu pielęgniarskiego w Domu Pomocy Społecznej w Pińczowie.

dps_remont.jpg

 Przebieg prac remontowych oglądają: dyrektor DPS Krzysztof Wąsik (pierwszy z prawej), starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski (drugi z prawej) i wykonawca Robert Dudała (trzeci z prawej). Po lewej stronie wicestarosta Ryszard Barna i pracownicy firmy Rob-Bud.

 Pani Aneta Puchała z podopiecznymi z pińczowskiego DPS

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

JEDNA HISTORIA WIELU POKOLEŃ

Zapraszamy do obejrzenia relacji z promocji książki o historii Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pińczowie....