Rzecznik Konsumentów - ostrzega


W ostatnim czasie do Rzecznika Konsumentów ponownie napływają sygnały od osób, które w wyniku podania nieprawdziwych informacji przez pracowników firmy energetycznej, zawarły nowe umowy na sprzedaż energii elektrycznej.

 

 

Schemat działania pracowników przedsiębiorcy jest zazwyczaj ten sam - najpierw zjawia się u nas w domu pracownik z propozycją zawarcia nowej i rzekomo korzystnej umowy na sprzedaż energii elektrycznej. Potencjalnemu klientowi, proponowane są różne promocje i gwarancja niższych opłat za prąd, w przypadku, gdy zdecyduje się on podpisać umowę z nowym sprzedawcą.

 

 

Konsument podpisuje umowę, nie czytając jej - wierząc w ustne zapewnienia pracownika. Wielu konsumentów uświadamia sobie, że zostało wprowadzonych w błąd, dopiero gdy przychodzą pierwsze faktury do zapłaty. Co więcej, bezkosztowe odstąpienie od takiej umowy jest już niemożliwe z uwagi na upływ terminu. W przypadku zawarcia umowy poza lokalem przedsiębiorstwa (np. u nas w domu, na pokazie, w świetlicy wiejskiej) konsumentowi przysługuje prawo do odstąpienia od umowy, bez podania przyczyn w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia. Jego forma może być dowolna, ale dla celów dowodowych Rzecznik Konsumentów w Pińczowie informuje, że najlepiej uczynić to na piśmie (wysyłając odstąpienie od umowy listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru oraz zachowując kopię pisma dla siebie).

 

 

W przypadku jakichkolwiek problemów ze sporządzeniem odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa Rzecznik udziela pomocy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 11.30 w Starostwie Powiatowym w Pińczowie ul. Zacisze 5, I piętro

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Nasz Patronat

więcej

Imprezy

więcej

Sport

Półfinały Ligi Ministranckiej w Pińczowie

W sobotę, 13 maja w Hali widowiskowo-sportowej w Pińczowie odbył się półfinały Diecezjalnej Ministranckiej Ligi Piłkarskiej. więcej»