Wiadomości - Aktualności

Skierniewicki Instytut Ogrodnictwa serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty

Dodał: Sylwia Robak Data: 2019-06-06 12:35:30 (czytane: 1515)

26 czerwca 2019 roku zapraszamy na XXII Dzień Otwartych Drzwi w Sadzie Doświadczalnym w Dąbrowicach.

Spotkanie ma na celu prezentację oraz popularyzację, w ramach zasady nauka-praktyce, badań prowadzonych w Zakładach Naukowych Instytutu Ogrodnictwa. Podczas pokazów i demonstracji doświadczeń uczestnikom zostaną przedstawione nowości technologiczne, odmianowe, nowoczesne metody efektywnej produkcji oraz inne przydatne praktyce wyniki projektów badawczych z zakresu sadownictwa i warzywnictwa, w tym Programów Wieloletnich MRiRW. Dzień Otwartych Drzwi będzie okazją do wymiany poglądów pomiędzy sadownikami, producentami warzyw, pracownikami z różnych ośrodków naukowych oraz przedstawicielami służb doradczych i firm pracujących na potrzeby ogrodnictwa (szczegóły na stronie www.inhort.pl).

W tym roku podczas Dnia Otwartych Drzwi odbędzie się również konferencja „Problemy nawadniania i fertygacji w gospodarstwach ogrodniczych a ochrona wód” zainicjowana przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa. Konferencja ta jest częścią szerokiej kampanii edukacyjnej „Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód”, współfinansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem projektu realizowanego przez Fundację jest podnoszenie świadomości i kształtowanie właściwych postaw doradców rolnych i rolników w zakresie ograniczenia zanieczyszczenia wód azotem pochodzenia rolniczego, poprzez promowanie zasad zrównoważonego rolnictwa, a tym samym wsparcie we wdrażaniu ”Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu”.

W programie tegorocznego Dnia Otwartych Drzwi przewidujemy również:
  • zwiedzanie doświadczeń w grupach tematycznych w Sadzie Doświadczalnym IO w Dąbrowicach oraz na polach doświadczalnych upraw warzywniczych w Skierniewicach;
  • przegląd kwater gatunkowych;
  • poradnictwo prowadzone przez pracowników naukowych Instytutu Ogrodnictwa;
  • panoramę firm oferujących sprzęt, środki produkcji i usługi

 Program XXII Dnia Otwartego(PDF) 

Program konferencji:Problemy nawadniania i Fertygacji w Gospodarstwach Ogrodniczych a Ochrona Wód (PDF)

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

dod7.jpg 

Zobacz także

Pomoc finansowa dla rolników

Dodane: 2024-05-24 10:43 - czytane (17)

TAGI:


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Bezpieczny wypoczynek nad wodą

Wysokie temperatury powodują, że część z nas myśli o wypoczynku nad wodą. Aby był on bezpieczny warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami,...