Wiadomości - Aktualności

W Działoszycach bezpieczniej

Dodał: Sylwia Robak Data: 2024-01-22 11:35:48 (czytane: 110)

Nowe przejście na drodze wyjazdowej z Działoszyc w kierunku Dziekanowic, powstało z myślą o pieszych zmierzających do nowo powstałego dyskontu.

Środki finansowe w wysokości 100 tysięcy złotych, z Funduszu Dróg Samorządowych pozyskał Zarząd Powiatu Pińczowskiego, przy wydatnym wsparciu ówczesnego wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza. Wkład własny w wysokości 20 tysięcy złotych dołożył do zadania Powiat Pińczowski i inwestycja została zrealizowana.

Przejście jest bezpieczne, odpowiednio oznakowane, doświetlone i zasilane energią pochodzą z odnawialnych źródeł energii. Rów przydrożny w okolicach przejścia zabezpieczono barierkami, a skarpy utwardzono.

We wtorek 16 stycznia, gotowe przejście odebrali gospodarze Powiatu Pińczowskiego: starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski, wicestarosta Ryszard Barna i członkowie Zarządu Powiatu Pińczowskiego Michał Leszczyński i Bogusław Chałuda.

To już kolejna –po ulicy Adrianowicza i drodze do Woli Knyszyńskiej inwestycja drogowa, realizowana w Działoszycach przez Powiatowy Zarząd Dróg w Pińczowie na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy.

Droga_Dzialoszyce__2_.jpg

 Droga_Dzialoszyce__1_.jpg

Gotowe przejście dla pieszych odebrali gospodarze Powiatu Pińczowskiego: starosta Zbigniew Kierkowski, wicestarosta Ryszard Barna oraz członkowie Zarządu Powiatu Michał Leszczyński i Bogusław Chałuda  

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

„Tomek Fantomek” z pińczowskiego ogólniaka

Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie realizuje projekt pn. „Tomek Fantomek- z pierwszą pomocą za pan brat”,...