Wiadomości - Aktualności

Ważne informacje o lecznictwie

Dodał: Sylwia Robak Data: 2022-02-06 17:25:25 (czytane: 706)

Sytuacja finansowa i pandemiczna były jednymi z ważniejszych tematów, jakie poruszono na posiedzeniu Zarządu Powiatu Pińczowskiego.

Gospodarze powiatu wysłuchali informacji przekazanych przez dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie i głównego księgowego lecznicy. Pińczowski szpital nadal leczy tylko pacjentów z Covid-19. Aktualnie obłożenie sięga 50%. To nie rokuje zbyt dobrze, wziąwszy pod uwagę fakt, że drastycznie rosną przypadki zakażeń piątej fali pandemii.

Dyrektor Krzysztof Słonina mówił również o pracach remontowych w placówce medycznej, związanych z adaptacją pomieszczeń pod gabinety diagnostyczne. W związku z planowanym utworzeniem oddziału neurologii i rehabilitacji neurologicznej, szpital zamierza również uruchomić gabinety diagnostyki obrazowej. Konkretnie chodzi o nowoczesny tomograf i rezonans magnetyczny, z których będą mogli korzystać nie tylko chorzy hospitalizowani w szpitalu, ale również pacjenci z zewnątrz, z aktualnym skierowaniem od lekarza specjalisty.

Aktualnie w szpitalu trwają prace remontowe. „Za wszystkie niedogodności i uciążliwości związane z tymi pracami bardzo przepraszamy naszych Pacjentów. Wkrótce remont się zakończy, a szpital wzbogaci się o nowoczesną diagnostykę” -mówi dyrektor lecznicy Krzysztof Słonina.

Na wspomnianą adaptację pomieszczeń Zarząd Powiatu Pińczowskiego udzielił pożyczki szpitalowi w kwocie 200 tysięcy złotych. „Ponadto zabezpieczyliśmy w budżecie środki na wkład własny powiatu do projektu „Zdrowe Ponidzie”. Cały projekt wart jest ok. 3,8 miliona złotych” -informuje starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski. Zadanie będzie wsparte środkami z projektu „Zdrowe Ponidzie”, pochodzącymi z „Polskiego Ładu”.

Podczas posiedzenia, które odbyło się 20 stycznia 2020 roku w sali konferencyjnej POKSTiR, Zarząd Powiatu podjął także kilka innych decyzji. Jedna z nich dotyczy wydzierżawienia jednego piętra internatu przy ZSZ w Pińczowie dla młodzieży uczącej się w Ochotniczym Hufcu Pracy. Wkrótce w obiekcie rozpoczną się prace remontowe związane z tą decyzją.

Kolejna sprawa załatwiona pozytywnie to nieodpłatne udostępnienie hali widowiskowo -sportowej na organizację 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pińczowie. Charytatywny koncert z mnóstwem atrakcji odbył się w niedzielę, 30 stycznia. 

Podczas obrad członkowie Zarządu Powiatu Pińczowskiego wybrali także 3 propozycje wniosków spośród 6, które zostaną złożone do Rządowego Programu „Polski Ład”. Teraz nad tymi wnioskami pochyli się Rada Powiatu Pińczowskiego.

sesja.jpg

Zobacz także

Przymrozki - IMGW ostrzega

Dodane: 2024-04-17 12:32 - czytane (38)

TAGI:


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ostrzeżenie przed opadami marznącymi i silnym wiatrem

...