Webinarium “Biznes lubi fakty”
Świętokrzyskie Centrum Obsługi Inwestora działające w Departamencie Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego zaprasza na pierwszy z cyklu przygotowanych bezpłatnych webinarów.
Pierwszy bezpłatny webinar pt. Biznes lubi fakty – jak dane i odpowiednia narracja mogą przyciągać inwestorów? Odbędzie się 30 września br. o godz. 11:00-13:30. Spotkanie organizowane jest we współpracy z Urzędem Statystycznym w Kielcach oraz Politechniką Świętokrzyską w Kielcach. Podczas 2,5 godzinnego webinaru podyskutujemy, jak dane mogą wesprzeć osoby przygotowujące oferty inwestycyjne, raporty, sprawozdania dotyczące obszaru gospodarczego.
Część pierwszą webinaru poprowadzi Pani Dr hab. Marzena Nowakowska i powie więcej o Data storytellingu w praktyce samorządowej tj.:
- Jak przedstawić dane, żeby mówiły same za siebie
- Rola narracji w ofertach inwestycyjnych JST
- Narzędzia i wizualizacje, które robią wrażenie
Część drugą spotkania poprowadzi Pani Iwona Boksa-Nowak zaprezentuje:
- Jak korzystać z zasobów i baz danych GUS
- Praktyczne przykłady danych przydatnych w ofertach inwestycyjnych (wynagrodzenia, bezrobocie, edukacja)
- Najczęstsze potrzeby informacyjne inwestorów
Webinar skierowany jest do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, osób odpowiedzialnych za promocję gospodarczą i współpracę z inwestorami, organizacji okołobiznesowych i pasjonatów danych i przedsiębiorczości.
Uczestnicy wszystkich trzech, mogą uzyskać zaświadczenie.
Udział jest bezpłatny, wymagana jest jednak rejestracja: https://ankiety.swietokrzyskie.pro/rejestracja-webinar-biznes-lubi-fakty







