Wiadomości - Aktualności

XV Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny

Dodał: Sylwia Robak Data: 2020-08-13 11:02:32 (czytane: 1541)

20 września br. na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni k/Kielc odbędzie się „XV Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny” - Zapraszamy wystawców do zaprezentowania swojej oferty.

Tegoroczna impreza, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, nie mogła odbyć się w czerwcu, dlatego organizatorzy Jarmarku podjęli decyzję o przesunięciu terminu na wrzesień br. Organizatorem imprezy jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Muzeum Wsi Kieleckiej.

W ramach Jarmarku Agroturystycznego planowane jest zorganizowanie następujących bloków atrakcji:
  1.  „Swojskie klimaty i świętokrzyskie smaki”  giełda agroturystyczna, podczas której chętne instytucje, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich oraz gospodarstwa agroturystyczne będą promować i prezentować swoją ofertę pobytową oraz posiadane atrakcje. Jest to również doskonała okazja, by zaprezentować walory turystyczne i kulturowe Państwa terenów i wypromować Państwa atrakcje turystyczne, by dotrzeć do potencjalnych gości – mieszkańców Regionu Świętokrzyskiego oraz odwiedzających w tym czasie nasze województwo turystów,    trzy konkursy: kulinarny „Wiejskie Czekadełko”, rękodzieła „Świętokrzyska EtnoBłyskotka” oraz „Na najpiękniejsze stoisko Jarmarku”- konkursy dla Wystawców Jarmarku Agroturystycznego z nagrodami, do udziału w których serdecznie zapraszam, występy zespołów folklorystycznych, pokazy tradycyjnych rzemiosł, pokazy obrzędowe, kiermasze wyrobów ludowych.  
  2. Atrakcje dla dzieci (gry, zabawy i konkursy z nagrodami) tzw. „Agrostrefa dla dzieci”:  wiejska FotoBudka, gry i zabawy sportowo-rekreacyjne dla rodzin z dziećmi, warsztaty artystyczne związane z tradycjami i folklorem regionu świętokrzyskiego np.: warsztaty tworzenia biżuterii z darów natury, zabawek ludowych (lalki motanki), ozdób ludowych (plastyka obrzędowa), prezentacje, gry i zabawy partnerów biorących udział w Jarmarku Agroturystycznym, gry i zabawy dawne zorganizowane przez Muzeum Wsi Kieleckiej.
  3. Impreza towarzysząca Jarmarkowi pn. „Smaki Jesieni”- nawiązuje do tradycji życia na dawnej wsi w sezonie jesienno – zimowym. Koła Gospodyń Wiejskich realizują pokazy darcia pierza, kiszenia kapusty oraz przędzenia na przęślicy. Odbywają się degustacje i wypiek podpłomyków w tradycyjnym piecu. Na polach rozpalane są ogniska, w których pieką się ziemniaki dla publiczności. Odbywają się warsztaty z wykonywania jesiennych bukietów.

Głównym punktem programu będzie giełda agroturystyczna „Swojskie klimaty i świętokrzyskie smaki”.

Zapraszamy do zaprezentowania Państwa oferty turystycznej.

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Muzeum Wsi Kieleckiej zapewniają bezpłatną powierzchnię wystawienniczą, w razie potrzeby drewniane stoisko z zadaszeniem (ilość stoisk ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń). Zachęcamy jednak Państwa do przygotowania indywidualnego wystroju stoiska i zorganizowania degustacji.


Zgłoszenia na XV Jarmark Agroturystyczny należy dostarczyć najpóźniej do dnia 31 sierpnia 2020r.

Osobą do kontaktu ze strony Urzędu Marszałkowskiego jest Pani Sylwia Skuta,

tel. 41 341 69 12, email: sylwia.skuta@sejmik.kielce.pl.

 

herb.jpg

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Powiatowa droga w Rębowie zyskała nową nawierzchnię na długości 1,7 kilometra. Wartość inwestycji to ponad 450 tysięcy złotych.

Prace związane z przebudową odcinka trwały od końca maja, a oficjalnie zakończyły się przecięciem wstęgi 30 lipca....