2020 - Rokiem Zdrowia Roślin

Dodał: Sylwia Robak Data: 2020-02-06 10:48:44 (czytane: 1428)

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Kielcach zaprasza do włączenia się w obchody Roku Zdrowia Roślin (MRZR)

Rok 2020  został ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin (MRZR). Hasło przewodnie tego całorocznego święta brzmi “Chroniąc rośliny chronisz życie”.

Inicjatywa ta stwarza to okazję do  podkreślenie znaczenia zdrowia roślin dla zwiększenia bezpieczeństwa żywności, ochrony środowiska i różnorodności biologicznej oraz pobudzenia rozwoju gospodarczego.

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która dba o zdrowie roślin w Polsce, przygotowuje i koordynuje szereg działań promujących Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin na terenie całego kraju. Na nowej, specjalnej stronie internetowej Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin w Polsce mogą Państwo znaleźć informacje o interesujących wydarzeniach MRZR.

RZR.jpg

Ruszyła kwalifikacja wojskowa

W poniedziałek 3 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej Powiatowego Ośrodka Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Pińczowie odbyło...