Święto Policji w trzech odsłonach

Dodał: Sylwia Robak Data: 2023-08-02 09:21:45 (czytane: 296)

Tegoroczne Święto Policji pińczowscy stróże prawa obchodzili wyjątkowo uroczyście.

Najpierw zgromadzili się w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie, gdzie spotkał się z nimi insp. Jarosław Tokarczyk, zastępca komendanta wojewódzkiego KWP w Kielcach. W uroczystości udział wzięli także zaproszeni goście: wicestarosta pińczowski Ryszard Barna, gospodarze gmin z terenu powiatu, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, emerytowani policjanci oraz kapelan, ks. Jan Staworzyński.

Gości powitał komendant KPP w Pińczowie nadkom. Zbigniew Popczyk, a potem, wraz ze swym wojewódzkim zwierzchnikiem, awansował na wyższe stopnie służbowe 21 funkcjonariuszy pińczowskiej policji, wręczono także cztery odznaczenia. Awansowanym i wyróżnionym pogratulował wicestarosta Ryszard Barna. „Dziękujemy za pełną zaangażowania pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszej małej ojczyzny” –mówił gospodarz Powiatu Pińczowskiego.

SWIETO_POLICJI__2_.jpg   Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 21 policjantów z pińczowskiej KPP.

W drugiej odsłonie policyjnego świętowania, pińczowscy funkcjonariusze, wzorem lat ubiegłych, wzięli udział w rodzinnym pikniku w Kielcach, zorganizowanym w ramach Wojewódzkich Obchodów Święta Policji. Naszym policjantom, jak zwykle towarzyszyły panie Bogucanki z regionalnymi przysmakami oraz pracownicy Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach. Obydwa stoiska były licznie oblegane przez uczestników wydarzenia.

SWIETO_POLICJI__3_.jpg

Jak co roku, funkcjonariuszom z Pińczowa, na pikniku w Kielcach towarzyszyły panie Bogucanki.

SWIETO_POLICJI__1_.jpg Stoiska z powiatu pińczowskiego, wystawione na policyjnym pikniku znalazły wielu amatorów.

Zwieńczeniem tegorocznych policyjnych uroczystości była msza święta odprawiona w niedzielę 23 lipca, w kościele pw. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie. We wspólnych modlitwach licznie uczestniczyli pińczowscy funkcjonariusze i rodziny policyjne. Obecny był także starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski i burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.

SWIETO_POLICJI__4_.jpg

Mszę świętą w intencji policji odprawiono w kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie.

„Dzięki codziennej pracy policjantów wszyscy mieszkańcy naszego powiatu mogą czuć się bezpieczni. Dziękujemy im za dobrą współpracę z samorządem i zaangażowanie w życie społeczne” –podkreśla starosta Zbigniew Kierkowski.

Na powiatowych drogach prace nie ustają

Podpisano umowy na budowę kolejnych odcinków dróg powiatowych. ...