Wiadomości - Aktualności

Bezpieczne służby mundurowe

Dodał: Sylwia Robak Data: 2020-11-09 07:59:56 (czytane: 382)

Po personelu medycznym przyszedł czas na wsparcie służb mundurowych, które „z drugiego planu” pomagają nam wszystkim w walce z koronawirusem.

Decyzją Zarządu Powiatu Pińczowskiego, Policja i Państwowa Straż Pożarna, otrzymały z budżetu powiatu po 20 tysięcy złotych wsparcia. Na co zostaną wydane te środki – o tym, zgodnie z potrzebami, zdecydują komendanci jednostek. 

Dodatkowo, z unijnego projektu „Powiat Pińczowski bezpieczny w epidemii”, Komenda Powiatowa Policji w Pińczowie otrzyma sprzęty i środki ochrony osobistej. Sterylizator, lampy bakteriobójcze, odkurzacz piorący i wspomniane środki (rękawiczki, maseczki itp.) na kwotę 6 tysięcy złotych. Do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zostaną przekazane z kolei pulsoksymetr, torbę PSP z defibrylatorem, myjkę ciśnieniową, środki ochrony osobistej oraz płyny dezynfekujące. Całość jest warta 24 tysiące złotych. 

Powiat nie zapomina o jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej, które równie dzielnie wspierają lokalną społeczność w walce z epidemią. I tak, każdy z pięciu Zarządów Gminnych ZOSP RP na terenie powiatu, otrzymał środki ochrony o wartości ok 4,5 tysiąca złotych do rozdysponowania zgodnie z decyzją Zarządu.

„Dziękuję serdecznie służbom mundurowym, które z zaplecza, acz bardzo skutecznie pomagały i pomagają medykom w tych ciężkich chwilach. Nie zapominajmy, że muszą przy tym wypełniać swoje zwykłe obowiązki służbowe” – mówi starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski. 

To nie koniec wsparcia. O dalszym będziemy na bieżąco informować.

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wsparcie dla sprzedawców i producentów chryzantem

W związku z zamknięciem cmentarzy producenci i sprzedawcy chryzantem doniczkowych będą mogli otrzymać pomoc finansową....