Wiadomości - Aktualności

Dofinansowanie na remont kapliczki św. Anny

Dodał: Sylwia Robak Data: 2019-02-25 14:40:11 (czytane: 271)

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Pińczowa, kapliczka św. Anny zostanie wreszcie wyremontowana, prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Wizytówka naszego miasta, jaką niewątpliwie jest kaplica św. Anny już od dłuższego czasu czeka na ratunek. Ponad 400 letnia kaplica posiada wiele ubytków i pęknięć. W nie najlepszym stanie są również fundamenty kaplicy, brakuje również fragmentów blachy pokrywającej świątynie.  

Władze powiatu i miasta dostrzegły problem, dlatego poczyniły pierwsze kroki w kierunku jego rozwiązania. Przypomnijmy, iż na początku 2018 roku konserwatorzy zabytków: Joanna Modras - przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków i Paweł Sobczyński, konserwator dzieł sztuki i inżynier budownictwa odwiedzili pińczowskie wzgórze, na którym od wieków stoi kapliczka. Spotkali się wtedy ze starostą Zbigniewem Kierkowskim,  wiceburmistrzem Markiem Zatorskim oraz ks. Janem Staworzyńskim, aby wstępnie omówić dalsze losy zabytku. 

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które właśnie rozstrzygnęło konkurs p.n. „Ochrona Zabytków na 2019 rok” przyznało dofinansowanie na prace remontowo – konserwatorskie elewacji zewnętrznej kaplicy św. Anny. Wysokość przeznaczonej na ten cel kwoty to 200 tyś zł.

Drugie tle dołoży powiat pińczowski, który decyzją radnych zabezpieczył w budżecie 200 tysięcy złotych na renowację najsławniejszego pińczowskiego zabytku. Kwota ta była wymaganym wkładem własnym przy składaniu wniosku o dofinansowanie. Do renowacji wykorzystany zostanie projekt konserwatora dzieł sztuki Pawła Sobczyńskiego, który w ramach swojej pracy magisterskiej opracował projekt remontu pińczowskiej kaplicy.


kapliczkaAnna.jpg

anna.jpg 

anna1.jpg 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

IMGW ostrzega - oblodzenia

Na obszarze powiatu pińczowskiego synoptycy prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu...