Wiadomości - Aktualności

Działoszanki nagrodzone w Tokarni

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-06-18 12:53:23 (czytane: 485)

Kolejnym sukcesem może pochwalić się zespół śpiewaczy z Działoszyc. W niedzielę rozdano nagrody "Jawor - u źródeł kultury". Tegoroczną odebrały dziewczęta z zespołu "Działoszanki".

17 czerwca w Parku Etnograficznym w Tokarni odbyła się kolejna edycja pikniku rodzinnego. Jak co roku rozdano nagrody w plebiscycie „Jawor - u źródeł kultury". Zobaczyliśmy występy lokalnych artystów ludowych na scenie, stoiska z regionalnymi potrawami, czy występ Genowefy Pigwy.

W tym roku jury konkursu rozdało nagrody w pięciu kategoriach, przyznano też dwa oddzielne wyróżnienia. W kategorii kapela ludowa zwyciężyła kapela Rykoszyn, działająca przy tamtejszym Kole Gospodyń Wiejskich, w kategorii solista-instrumentalista zwyciężyła Monika Walas z Łopuszna, w kategorii rękodzieło artystyczne i rzemiosło ludowe jawora otrzymał Zdzisław Purchała z gminy Radków, natomiast jawora w kategorii animator kultury odebrała Stanisława Żądecka z gminy Chęciny. W kategorii zespół śpiewaczy tegoroczny Jawor trafił do Szkolnego Zespołu Śpiewaczego Działoszanki. 

Zespół „Działoszanki” działa muzycznie od 12 lat r. Powstał przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Działoszycach. Kierownikiem artystycznym, założycielem oraz opiekunem grupy jest nauczyciel muzyki Adam Kocerba. Grupa występuje z powodzeniem na wielu festiwalach ludowych i folkowych zdobywając nagrody i wyróżnienia. Zespół prowadzi aktywną działalność na szczeblu regionalnym, jak i poza nim, godnie reprezentując powiat pińczowski.

Zespołowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

tokarnia.jpg

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Preferencyjne pożyczki już dostępne

Uprzejmie informujemy, iż Minister Inwestycji i Rozwoju finansuje instrument pożyczkowy "Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka"....