Wiadomości - Aktualności

Dzień Patrona w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Pińczowie

Dodał: Sylwia Robak Data: 2017-09-28 15:07:12 (czytane: 799)

Minęło 12 lat, jak Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pińczowie otrzymał imię bł. Ks. Józefa Pawłowskiego. W związku z tą okolicznością 28 września w siedzibie ośrodka zorganizowano uroczystość, podczas której wspominano postać zacnego patrona.

Przed spotkaniem, w kościele parafialnym odprawiono jubileuszową mszę świętą, którą celebrował dziekan ks. Jan Staworzyński. Po mszy zaproszeni goście udali się do siedziby placówki, gdzie nastąpiła cześć artystyczna uroczystości. Grono pedagogiczne wspólnie z wychowankami przygotowało dla przybyłych miłą niespodziankę, były muzyczne i taneczne momenty.

sosw1.JPG

sosw2.jpg

sosw3.jpg

sosw0.JPG

Na spotkaniu powitano założyciela i emerytowanego dyrektora ośrodka Ludwika Ziółkowskiego oraz starostę pińczowskiego Zbigniewa Kierkowskiego.

Wspominając swojego patrona podczas spotkania nie mogło zabraknąć ciepłych słów adresowanych do opiekuna placówki. Błogosławiony Józef Pawłowski jest bowiem symbolem miłosierdzia, wyrażającego się we wrażliwości na potrzeby słabszych, opuszczonych i potrzebujących. Taka idea przyświeca również dyrekcji ośrodka, dlatego każdej jesieni uczniowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Pińczowie pragną uczcić pamięć nieżyjącego patrona.


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Projekt programu współpracy z ngo na rok 2018 do konsultacji społecznych

Zapraszamy organizacje pozarządowe terenu powiatu pińczowskiego do konsultacji społecznych projektu programu współpracy powiatu pińczowskiego...