Wiadomości - Aktualności

Już wrótce rajd po powiecie pińczowskim

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-05-30 14:08:35 (czytane: 2117)

Uwielbiasz rowerowe wycieczki? Chcesz aktywnie spędzić czas z rodziną lub znajomymi, a dodatkowo wygrać nagrody? Jeśli odpowiedź brzmi tak - V Rajd Rowerowy imienia Jana Moskwy po powiecie pińczowskim - to idealna propozycja. Propozycja, której nie może zabraknąć w tegorocznym kalendarzu imprez.

 rajdrow.jpg - Wielkimi krokami zbliża się 17 czerwca. Tego dnia już po raz piąty organizujemy rajd,  na który zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Chcielibyśmy, żeby to było wydarzenie łączące różne pokolenia. Wydarzenie, które zachęcać będzie do aktywnego wypoczynku, a także podziwiania naszego pięknego powiatu. I oczywiście upamiętnienia starosty Jana Moskwy. Zapraszamy wszystkich serdecznie - mówi Zbigniew Kierkowski, starosta powiatu, który ze swoich prywatnych pieniędzy ufundował rower - jedną z nagród dla uczestników rajdu. 

Rower będzie losowany wśród osób, które ukończą rajd - na mecie przy budynku hali sportowej. Informujemy, że firmy, sponsorzy indywidualni mogą zgłaszać chęć ufundowania dowolnych nagród podczas rajdu. Można się w tym celu kontaktować z dyrekcją Powiatowego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pińczowie pod numerem telefonu: 730 610 255.

Trasa rajdu w tym roku będzie wynosiła prawie 40 kilometrów. Prowadzona będzie malowniczymi terenami od startu – teren hali widowiskowo-sportowej ulica Republiki Pińczowskiej 42, a następnie ulicami Pińczowa  (ulica  Kluka – rondo – ulica 1 Maja w kierunku Placu Wolności – ulica Legionistów). 

Rowerzyści przejadą drogą wojewódzką aż do Michałowa, a następnie drogą powiatową do Zagajowa. Kolejną miejscowością na trasie będą Wrocieryż, Sędowice,  Rzeczki,. Trasa planowo prowadzić będzie przez Przymiarki, Marianów, w kierunku Jędrzejowa, aż do Turu Górnego i Imielna.  Uczestnicy zatrzymają się na posiłek w Bełku, później pojadą do Szczerego Boru i Imielna, a następnie wrócą  na teren hali widowiskowo-sportowej. 
Rozpoczęcie rajdu o godzinie 14, zapisy bezpośrednio przed rajdem. Rower trzeba zorganizować sobie we własnym zakresie. Osoby niepełnoletnie, mające ukończone 15 lat muszą przedstawić pisemną zgodę (kartę zgłoszeniową) rodziców lub opiekuna prawnego na udział w rajdzie.  Osoby poniżej 15 roku życia mogą wziąć udział w rajdzie jedynie pod opieką rodzica lub opiekuna. 

V Rajd Rowerowy Ścieżkami Jana Moskwy jest imprezą towarzyszącą wydarzeniu „Powitania Lata z Powiatem Pińczowskim”. To z kolei inicjatywa starostwa powiatowego i Marka Omasty, lidera zespołu Pozytywnie Nakręceni. Pomysł zrodził się, aby w sposób muzyczny i wesoły przywitać lato, a także uczcić 20 lat istnienia powiatu pińczowskiego. Impreza odbędzie się przy hali widowiskowo - sportowej. Wstęp wolny dla wszystkich. O szczegółach będziemy informować.

mapa_radju.jpg 

Agata Chrobot /Echo Dnia/ 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Majowe śpiewanie

Mówi się, że ten kto śpiewa - modli się podwójnie. W ubiegłym tygodniu w dwóch miejscowościach powiatu pińczowskiego zabrzmiały pieśni...