Wiadomości - Aktualności

Kampania edukacyjna Wybieraj Bezpieczną Żywność

Dodał: Sylwia Robak Data: 2022-09-22 15:24:51 (czytane: 319)

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) rozpoczął II edycję kampanii informacyjnej „Wybieraj Bezpieczną Żywność” #EUChooseSafeFood.

efsa.jpg 

Akcja ma na celu uświadomienie konsumentom jak istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności odgrywa nauka. Ma ona również pomóc konsumentom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących codziennych wyborów żywieniowych.

Kampania skierowana jest głównie do osób w wieku od 25 do 45 lat, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet i młodych rodziców. Europejscy konsumenci są jednymi z najlepiej chronionych i poinformowanych na świecie, jeśli chodzi o spożywaną przez nich żywność. Unijny system bezpieczeństwa żywności gwarantuje, że każdy obywatel Europy ma prawo wiedzieć, w jaki sposób żywność, którą spożywa, jest produkowana, przetwarzana, pakowana, etykietowana i sprzedawana. W ramach tego systemu naukowcy z całej UE dokonują przeglądu danych naukowych i badań w celu oceny ryzyka związanego z żywnością. Dzięki temu mamy pewność, że produkty na naszym rynku i w naszych sklepach są bezpieczne.

Więcej informacji na temat kampanii dostępnych jest na stronie internetowej kampanii: https://campaigns.efsa.europa.eu/EUChooseSafeFood/#/


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Kupujesz węgiel? Uważaj na oszustów

Oszustwo "na węgiel" nowym sposobem na wyłudzanie pieniędzy. Tani węgiel w Internecie może okazać się pułapką. Sprawdź, na co uważać...