Wiadomości - Aktualności

Koalicja Niepodległej dla Powiatu Pińczowskiego

Dodał: Sylwia Robak Data: 2017-12-04 11:17:53 (czytane: 557)

W ubiegły czwartek, 23 listopada w starostwie powiatowym w Pińczowie spotkali się przedstawiciele wszystkich gmin naszego powiatu: gminy Złota, Działoszyce, Kije, Michałów i Pińczów wraz z przedstawicielami władzy powiatowej. Cel był jeden: było to spotkanie organizacyjne dotyczące utworzenia koalicji Niepodległej Powiatu Pińczowskiego.

Koalicja ma polegać na współpracy wszystkich gmin i starostwa powiatowego. Podczas czwartkowego spotkania powołany został komitet obchodów zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania Niepodległości. Przewodniczyć mu będzie Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski. Głównym zadaniem tego komitetu będzie spojenie różnorodnych działań społecznych, uroczystości i wydarzeń, realizowanych przez jednostki kultury, organizacje pozarządowe, szkoły i indywidualnych mieszkańców na rzecz wspólnego honorowania przypadającego w 2018 roku setnej rocznicy niepodległości.

- Dotarły do nas słuchy, że takie komitety powstają w województwach. Nasz powiat, będąc wyjątkowym, nie może przecież nie podjąć żadnych kroków z okazji tak ważnego wydarzenia, jakim będzie 100. rocznica odzyskania niepodległości. Więc podjęliśmy decyzję o współpracy - mówi Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski. I dodaje: - W powiecie pińczowskim mamy wiele uroczystości, które służą krzewieniu ducha patriotyzmu i co roku organizowane są on 11 listopada. W przyszłym roku też się odbędą, ale już pod wspólnym sztandarem. Już dziś wiemy, że na przykład takim wydarzeniem będzie cyklicznie organizowany III Imieninowy Rajd Pieszy Pińczów – Grudzyny, który 18 marca 2018 roku zorganizuje Jednostka Strzelecka 2131 Pińczów. Planujemy też, aby zorganizować jakieś wyjątkowe wydarzenie, zarezerwowane tylko na 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. 

niepodlegla1.jpg


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Konkurs na kandydatów na stanowiska dyrektorów szkół

Zarząd Powiatu Pińczowskiego ogłasza konkursy na kandydatów na stanowiska dyrektorów szkół...