Wiadomości - Aktualności

Konkurs - Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-03-14 12:03:34 (czytane: 1263)

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

31 marca mija termin zgłaszania kandydatów do tytułu „Bezpieczne gospodarstwo rolne" w konkursie organizowanym przez  Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. To już szesnasta edycja. W piętnastu dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 18 tysięcy gospodarstw indywidualnych. W tym roku konkurs będzie przebiegać pod „Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018".

logokrus.jpg 

Konkurs jest ogólnopolski i przebiega w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim oraz centralnym.  Do udziału mogą być zgłaszane duże i małe gospodarstwa, których właścicielami są osoby pełnoletnie, prowadzące produkcyjną działalność rolniczą i są ubezpieczone w KRUS.

Właściciele zgłaszanych gospodarstw mają okazję do zaprezentowania swoich warsztatów pracy i osiągnięć zawodowych i  zdobycia cennych nagród. Ich gospodarstwa są poddane profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który przeprowadzą komisje konkursowe. Podczas eliminacji sprawdzą czy stosowane są  zasady ochrony zdrowia i życia  w ocenianym gospodarstwie, a także czy wyeliminowane są w nim zagrożenia wypadkowe.

W skład komisji konkursowych wchodzą specjaliści z zakresu bhp w rolnictwie, reprezentujący Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwową Inspekcję Pracy, Ośrodki Doradztwa Rolniczego, Ochotniczą Straż Pożarną i inne instytucje działające w środowisku wiejskim.  Konkurs jest jednym z wielu działań prewencyjnych prowadzonych przez KRUS na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.

Na Laureatów Konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe.

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na Pieszy Rajd Imieninowy Józefa Piłsudskiego

W sobotę 24 marca zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w III Imieninowym Pieszym Rajdzie Józefa Piłsudskiego. Przebiegać on będzie...