Wiadomości - Aktualności

Powołano zastępcę komendanta

Dodał: Sylwia Robak Data: 2023-01-16 09:58:40 (czytane: 44)

Starszy kapitan Mariusz Fodymski powołany został na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie.

Uroczystość z tym związana odbyła się 29 grudnia 2022 roku, z udziałem komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach, nadbryg. Krzysztofa Cioska. Zwierzchnik świętokrzyskich strażaków wręczył st. kpt. Mariuszowi Fodymskiemu decyzję o powołaniu na nowe stanowisko, gratulacje i życzenia przekazała także sekretarz Powiatu Pińczowskiego Wioletta Usnarska. 

St. kpt. Mariusz Fodymski służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 2004 r. jako stażysta w Komendzie Powiatowej PSP w Pińczowie. Przez kolejne lata podnosił swoje umiejętności i kwalifikacje, brał udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych oraz przeciwpowodziowych i zdobywał doświadczenie na różnych stanowiskach, między innymi dyżurnego operacyjnego i starszego specjalisty ds. technicznych.

W 2003 roku ukończył Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach uzyskując tytuł magistra inżyniera. W roku 2021 ukończył studia podyplomowe „Dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi”, w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. 

Za wybitne osiągnięcia na rzecz ochrony przeciwpożarowej, st. kpt. Mariusz Fodymski został odznaczony m.in.: brązową odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, brązowym „Medalem za długoletnią służbę” oraz złotym medalem „ Za zasługi dla pożarnictwa”.

Gratulujemy awansu.

fodymski.jpg

 Od lewej: nowy zastępca komendanta PSP w Pińczowie kpt. Mariusz Fodymski, komendant powiatowy PSP w Pińczowie st. bryg. Jarosław Huk, komendant wojewódzki PSP nadbryg. Krzysztof Ciosek.

 fodymski2_2.jpg

 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Powiat z nowym budżetem

Rada Powiatu Pińczowskiego jednogłośnie przyjęła budżet na rok 2023. ...