Wiadomości - Aktualności

Uroczysta Gala VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-06-19 09:46:56 (czytane: 448)

15 czerwca 2018r. w budynku Biblioteki Rolniczej w Warszawie odbyła się uroczystość rozdania nagród laureatom Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”.

Licznie przybyli laureaci w obecności rodzin i wychowawców wysłuchali przemówienia Prezesa KRUS Adama Wojciecha Sekścińskiego, który podkreślił, że praca i życie rodzinne w gospodarstwie rolnym nieustannie się przenikają – nie sposób ich rozdzielić. Zadaniem dorosłych jest więc czuwanie nad bezpieczeństwem dzieci, zapewnienie im opieki i właściwych warunków do zabawy. Jednocześnie istotne jest zwrócenie uwagi dzieci na możliwe zagrożenia dla ich życia i zdrowia. 

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 36 116 uczniów z 2 987 wiejskich szkół podstawowych. Do etapu centralnego zakwalifikowano 96 prac plastycznych, wśród których wyróżnienie Prezesa Kasy, w II grupie wiekowej (klasy 4-7) otrzymała:

  • Zuzanna Modrzewiecka, SP w Młodzawach  Dużych, woj. Świętokrzyskie. 

 Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podziękował rodzicom, opiekunom uczestników konkursu, a także pracownikom Kasy – za pomoc w upowszechnianiu zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych, pogratulował też laureatom wiedzy, talentu i pomysłowości w ukazaniu idei tegorocznego konkursu oraz życzył bezpiecznych wakacji.

Następnie młodym autorom zostały wręczone dyplomy z wizerunkiem ich pracy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, PIP, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, patronów medialnych Konkursu oraz firmy współpracujące i media branżowe, a ich wychowawcom – dyplomy. Listy z gratulacjami zostaną wysłane także do szkół laureatów.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości dzieci z I grupy wiekowej wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez firmę Bayer, a starsza młodzież zwiedziła Archiwum Biblioteki. 

konkpl__5_.jpg

konkpl__4_.jpg 

konkpl__3_.jpg 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Działoszanki nagrodzone w Tokarni

Kolejnym sukcesem może pochwalić się zespół śpiewaczy z Działoszyc. W niedzielę rozdano nagrody "Jawor - u źródeł kultury". Tegoroczną...