Wiadomości - Aktualności

Wielka radość w Dniu Patrona

Dodał: Sylwia Robak Data: 2022-09-30 13:42:57 (czytane: 171)

Zacni goście, bogaty program artystyczny, uśmiechnięci podopieczni, ogromne emocje i wzruszenie – tak w wielkim skrócie podsumować można kolejny Dzień Patrona obchodzony przez Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy w Pińczowie.

Placówka kilkanaście lat temu przyjęła zaszczytne imię bł. ks. Józefa Pawłowskiego, od tego czasu, rokrocznie (wyłączając pandemiczną przerwę), w szkole odbywają się jubileuszowe uroczystości.

sosw1.jpg 

 Delegacja Powiatu Pińczowskiego otrzymała na pamiątkę piękny obraz na szkle

Tegoroczne były wyjątkowe, bo połączone z poświęceniem tablicy pamiątkowej dedykowanej księdzu Pawłowskiemu. Mszę świętą w intencji społeczności szkolnej SOSW, odprawił ks. bp Jan Piotrowski wraz z ks. dziekanem Janem Staworzyńskim, a po modlitwach zgromadzeni przeszli do obiektów szkolnych, prowadzeni przez Poczet Sztandarowy.

Część oficjalną Dnia Patrona zainicjowało poświęcenie tablicy upamiętniającej patrona ośrodka – bł. ks. Józefa Pawłowskiego. Ksiądz biskup Jan Piotrowski poświęcił także Proporzec Drużyny Harcerskiej „Czarne Stopy”. Był to bardzo podniosły i symboliczny akt, po którym odbyły się dalsze obchody święta szkoły.

Przed liczną publicznością zgromadzoną w sali gimnastycznej wystąpił dyrektor SOSW Andrzej Cepak. Szef placówki w serdecznych słowach powitał uczestników święta, dziękując im jednocześnie za wielkie serce okazywane szkole i uczniom.

W imieniu organu prowadzącego ośrodek, głos zabrał wicestarosta pińczowski Ryszard Barna. Samorządowiec, w imieniu swoim i Zarządu Powiatu, serdecznie pogratulował szkole tak jubileuszu, jak i dotychczasowych osiągnięć w dziedzinie opieki i nauczania dzieci i młodzieży z innymi potrzebami edukacyjnymi.

Ciepłe słowa, pod adresem uczniów i pracowników SOSW, skierował przewodniczący Rady Powiatu Pińczowskiego. Ireneusz Gołuszka odczytał także list gratulacyjny przesłany przez wojewodę świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza. Wszystkie życzliwe słowa, gratulacje i podziękowania, publiczność skwitowała gromkimi owacjami. Warto tu dodać, że poza reprezentacją Powiatu Pińczowskiego, szkolne święto zgromadziło także wieloletnich przyjaciół i darczyńców ośrodka, licznie przybyli gospodarze Gminy Pińczów, przedsiębiorcy, szefowie urzędów, instytucji i zakładów pracy, szkół i stowarzyszeń. Wszyscy, wraz ze społecznością SOSW, przeżywali radość ze spotkania w tak szczególnym dniu.

sosw2.jpg 

 Drużyna Harcerska „Czarne Stopy” ma nowy proporzec, w tle tablica poświęcona Patronowi szkoły

Zwieńczeniem obchodów Dnia Patrona była niezwykle barwna część artystyczna, w której wystąpili utalentowani uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Pińczowie. Pojawiły się ciekawe informacje o patronie, rozbrzmiały wiersze i piosenki, a na koniec najmłodsi z wielką werwą i z przytupem zatańczyli siarczystego oberka i dostojnego kujawiaka.

W ramach wydarzenia odbyła się także aukcja obrazów namalowanych przez więźniów z pińczowskiego Zakładu Karnego, z której dochód trafił na wsparcie szkoły, a na zakończenie gospodarze wręczyli gościom piękne upominki, które już zawsze będą przypominać o Dniu Patrona SOSW 2022.

 sosw3.jpg

 Instruktor muzyczny Marek Łupiński mistrzowsko przygotował młodzież do występów artystycznych.

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Uroczyste otwarcie wyremontowanych dróg powiatowych

Cztery ogromne zadania, 8 wyremontowanych odcinków dróg powiatowych o łącznej długości 11,952 km. Odnowione chodniki o łącznej długości...