Wiadomości - Aktualności

Wywiad z wicedyrektorem Liceum Ogólnokształcącego Tomaszem Pietrzykowskim

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-10-15 11:17:00 (czytane: 418)

Zapraszamy do lektury.

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" 

pietrzykowski_t.jpg

Z jakich osiągnięć uczniów jest pan najbardziej zadowolony? 

- Cieszę się, że nasza młodzież ma bardzo wysoką zdawalność egzaminu maturalnego. Odsetek zdanych matur jest znacznie wyższy niż wśród absolwentów liceów w całym kraju. Warto podkreślić, że co roku z geografii nasi licealiści osiągają jedne z najwyższych wyników w województwie świętokrzyskim, a w roku 2016 z języka polskiego na poziomie podstawowym byliśmy najlepsi w województwie. Czuję dużą satysfakcję z wyników osiąganych przez naszych uczniów. Nie tak dawno mury naszej szkoły opuścił uczeń, który ze wszystkich egzaminów maturalnych osiągnął wynik powyżej 90% i znalazł się w elitarnym gronie około 40 najlepszych maturzystów w Polsce.

Czym zajmują się uczniowie ,,Kołłątaja”?

- Do naszej szkoły uczęszcza uzdolniona młodzież,  którabierze udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych,  zapewniając sobie w ten sposób indeks szkół wyższych.   Największą popularnością cieszy się konkurs AGH  – partnera liceum w Pińczowie – w którym co roku biorą udział nasi matematycy i geografowie. Bardzo często pińczowscy uczniowie z powodzeniem rywalizują także w innych konkursach matematycznych, a Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Pangea przyniósł naszej uczennicy III miejsce. Odnosimy sukcesy także w dziedzinach humanistycznych i możemy się pochwalić finalistką ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. 

A co robi młodzież oprócz uczenia się? 

- Zachęcamy uczniów, by angażowali się także w działania społeczne, ponieważ zwracam uwagę na pielęgnowanie lokalnych tradycji i budowanie więzi z Pińczowem i całym regionem. Od 4 lat koordynuję program ,,Katyń … Ocalić od zapomnienia”, którego ideą jest upamiętnianie byłych uczniów naszej szkoły, zabitych przez Sowietów. Propagujemy pamięć o przeszłości naszego miasta poprzez udział w ,,Szkole Dialogu” (II miejsce w ogólnopolskim finale), czy w Akademii Patriotyzmu (dwukrotny udział w finale ogólnopolskim). Realizujemy również akcje charytatywne: współpracujemy z Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą w Pacanowie, schroniskiem dla zwierząt, oddajemy krew. Nasza uczennica zorganizowała akcję DKMS, dzięki której znalazł się dawca szpiku. Mamy również grupę chłopców grających w piłkę nożną, którzy na co dzień reprezentują  Nidę Pińczów. Kilku z nich od dwóch lat gra w podstawowych składzie seniorów, inni stanowią trzon grup młodzieżowych.

W ostatnim czasie dało się zauważyć zmiany w otoczeniu budynku szkoły? Jak udało się to osiągnąć? 

- Dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Pińczowie pozyskujemy fundusze unijne. Udało nam się zmodernizować kotłownię, dokonać termomodernizacji budynku, wyremontować sektor sportowy, unowocześnić boisko szkolne oraz zbudować bieżnię ze skocznią w dal. Pozyskaliśmy także blisko 400 tys. zł. na wyposażenie 3 pracowni (2 językowych i 1 informatycznej). W ramach projektu od listopada ruszają dodatkowe zajęcia z języków obcych i informatyki dla uczniów klas drugich i trzecich. 
Jaki jest absolwent pińczowskiego liceum? 

Młody człowiek, który kończy liceum im. H. Kołłątaja, jest pełen wiary w swoje umiejętności, dobrze przygotowany do dalszej nauki, związany z małą ojczyzną.

lo_pietrzykowski.jpg 


Zobacz także

Radosnych Świąt Wielkanocnych...

Dodane: 2019-04-18 10:22 - czytane (26)

TAGI:


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

14 Października - Dzień Edukacji Narodowej

...