120 mln złotych pomocy finansowej dla Kół Gospodyń Wiejskich

Dodał: Sylwia Robak Data: 2024-03-25 11:00:26 (czytane: 237)

Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ARiMR Piotr Żołądek informuje.

Od 25 marca 2024 r. Koła Gospodyń Wiejskich mogą składać wnioski o pomoc na działalność statutową.

Koła Gospodyń Wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru KGW mogą ubiegać się o wypłatę pomocy finansowej, której wysokość będzie uzależniona od liczby członków zrzeszonych w danym kole. I tak dla:

• KGW od 10 do 30 osób – 8 tys. zł,
  • KGW od 31 do 75 osób – 9 tys. zł,
  • KGW od 75 osób – 10 tys. zł.

Nabór wniosków będzie trwał do 30 września 2024 roku, ale nie dłużej niż do wyczerpania środków przeznaczonych na realizację ww. programu.

Maksymalny limit wydatków z budżetu państwa przeznaczonych na pomoc finansową dla kół gospodyń wiejskich w 2024 r. będzie wynosić 120 mln zł.

W każdym biurze powiatowym Agencji można zwrócić się do pełnomocnika ds. KGW, który jest swoistym opiekunem kół o dodatkowe informacje i wyjaśnienia.

Wnioski o przyznanie pomocy finansowej dla kół gospodyń wiejskich należy składać do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na siedzibę koła, na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję.

Wnioski można składać bezpośrednio w kancelarii biura powiatowego, przekazywać za pośrednictwem platformy ePUAP, usługi mObywatel na stronie gov.pl lub wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową.

Wniosek o przyznanie pomocy finansowej dla koła gospodyń wiejskich może być złożony przez koło, które zostało wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich.

Formularz Wniosku oraz wszystkie informacje na temat przyznania w/w pomocy finansowej udostępnione są na stronie ARiMR www.gov.pl/arimr .

kgw.jpg

Piłsudski na Ponidziu

We wtorek 19 marca 2024 roku, w hali widowiskowo –sportowej POKSTiR odbył się wernisaż wystawy z okazji 110 rocznicy pobytu...