Wiadomości - Aktualności

Dofinansowanie dla pińczowskiej lecznicy

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-07-25 10:05:16 (czytane: 2052)

100 tysięcy złotych otrzyma szpital powiatowy w Pińczowie na doposażenie bloku operacyjnego i oddziału chirurgicznego. Umowę na dofinansowanie z władzami województwa podpisał w poniedziałek starosta Zbigniew Kierkowski.

23 lipca w pińczowskiej lecznicy spotkali się: wicewojewoda Andrzej Bętkowski, starosta powiatu pińczowskiego Zbigniew Kierkowski, wicestarosta Ryszard Barna oraz skarbnik powiatu Anna Różycka. Umowę na rządowe dofinansowanie na doposażenie szpitala powiatowego podpisano w obecności dyrektora lecznicy Bartosza Stemplewskiego, który nie krył zadowolenia z przekazanych środków. W spotkaniu wzięła również udział z-ca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia - Bogumiła Niziołek, posłowie Anna Krupka i Michał Cieślak, działacz Porozumienia Maciej Gawin oraz radny powiatowy Jerzy Kułaga.

Dyrektor pińczowskiego szpitala Bartosz Stemplewski podkreśla, że przyznana dotacja jest dużym wsparciem dla lecznicy, choć nie ukrywa, że potrzeb jest zdecydowanie więcej. Jak tłumaczy, pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie pracowni endoskopii i zakup najpotrzebniejszego sprzętu na salę operacyjną. Dodaje, że szpital w miarę swoich możliwości stara się wymieniać i unowocześniać sprzęt, na którym pracują lekarze. – Chcemy, żeby sprzęt, którym dysponujemy odpowiadał przede wszystkim oczekiwaniom pacjentów, stąd permanentna konieczność doposażania szpitala – dodaje dyrektor lecznicy.

Dzięki zgłoszonym i zaakceptowanym przez rząd poprawkom do ustawy budżetowej, na doposażenie lecznic na Ponidziu trafi z budżetu państwa prawie pół miliona złotych.

umowa_szpital.jpg 

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Republika Pińczowska. Pamięć ciągle żywa.

Rajd pieszy, msza święta w Młodzawach Małych oraz uroczystości przy pomniku u stóp Góry Byczowskiej - tak mieszkańcy i władze uczcili...