Wiadomości - Aktualności

Duże unijne pieniądze na rozwój powiatowej oświaty

Dodał: Sylwia Robak Data: 2018-09-26 14:25:40 (czytane: 2221)

Powiat pińczowski w ostatnich latach sukcesywnie realizuje projekty podnoszące standardy kształcenia w placówkach oświatowych.

Aktualnie realizowany jest projekt o nazwie „ Podniesienie jakości kształcenia w szkołach średnich powiatu pińczowskiego”. Projekt ten opiewa na kwotę prawie 3 mln zł, w ramach którego przeprowadzono szereg modernizacji w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie. Stworzono m.in. salkę gimnastyczną z przeznaczeniem do aerobiku (z lustrami), a także przeprowadzono remont i modernizację zaplecza sali gimnastycznej. Zmodernizowano dawne szatnie. Ponadto zbudowano bieżnię i skocznię w dal, wykorzystując teren zielony przy budynku liceum. Dzięki temu uczniowie będą mogli trenować lekkoatletykę na świeżym powietrzu podczas zajęć wychowania fizycznego. Właściwie bieżnia jest już gotowa, pozostało tylko położenie nawierzchni poliuretanowej. Dodatkowo pieniądze z projektu będą zainwestowane w wyposażenie dwóch pracowni językowych i pracowni informatyki.

bierznia_i_skocznia_w_lo_pincz.jpg 

Boisko szkolne, bieżnia ze skocznią przy pińczowskim Kołłątaju

W „Staszicu” nowe oblicze zyskuje szkolna hala warsztatowa. Stare świetliki fabryczne zastąpiono już nowoczesnym oświetleniem, została także zamontowana  instalacja wodno - kanalizacyjna i centralne ogrzewanie. W ramach projektu zostanie zamontowana także instalacja elektryczna i osadzana stolarka zewnętrza. Następnym etapem remontu będą elementy wentylacji, tynki i posadzki.

swietliki_na_doswietlenie_pomi.jpg 

 Starosta pińczowski - Zbigniew Kierkowski; kierownik wydziału promocji Małgorzata Dymek oraz przedstawiciel wykonawcy Artur Musiał na dachu budynku warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Zawodowych w Pińczowie

Dyrekcja LO podpisała już umowę na kolejny projekt dotyczący doskonalenia nauczycieli i uczniów oraz doposażenia szkoły. Projekt opiewa na prawie 400 tys. złotych i jest uzupełnieniem obecnie realizowanego zadania.

Wiemy również, że kolejny projekt zgłoszony przez powiat  tym razem dotyczący Zespołu Szkół Zawodowych  w Pińczowie na prawie milion złotych jest najwyżej oceniony z wszystkich zgłoszonych wniosków do konkursu RPOWŚ.

Po zatwierdzeniu konkursu przez Zarząd Województwa pozostanie podpisać umowę i realizować projekt. W ramach zadania zostanie zakupiona obrabiarka CMC wraz z oprogramowaniem, 10 stanowisk edukacyjnych  wyposażonych w komputery stacjonarne z oprogramowaniem do kosztorysowania NORMA EXPERT. Przeszkoleni zostaną nauczyciele i uczniowie. Wsparcie otrzymają również pracodawcy uczestniczący w projekcie.

podpisanie_umowy_na_doposazeni.jpg

Marszałek Adam Jarubas, starosta Zbigniew Kierkowski, wicestarosta Ryszard Barna podpisują umowę na doposażenie szkół

Pozostaje tylko czekać na rozstrzygnięcia konkursu na termomodernizację obiektów użyteczności publicznej, gdzie zgłoszony został projekt dotyczący warsztatów szkolnych  Zespołu Szkół Zawodowych. Pozytywny wynik  w/w konkursu pozwoliłby zamknąć przebudowę i doposażenie szkół średnich "Staszica" i "Kołłątaja" w zakresie o jakim marzyliśmy.  

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Remonty dróg - jeden z priorytetów powiatu pińczowskiego

Drogi powiatowe - często niedoceniane - stanowią trzon komunikacyjnej mapy Polski. To od ich jakości zależy zarówno bezpieczeństwo,...