Wiadomości - Aktualności

Jak ochronić las przed żywiołem?

Dodał: Sylwia Robak Data: 2024-04-05 14:19:11 (czytane: 508)

Na to pytanie, w pracach plastycznych odpowiadali uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu całego Powiatu Pińczowskiego.

Był to kolejny już Powiatowy Konkurs Plastyczny zorganizowany przez Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Pińczowie, przy współpracy z Zespołem Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Umianowicach.

Konkurs, jak co roku ucieszył się ogromnym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży; zgłoszono ponad 300 prac plastycznych w czterech kategoriach wiekowych, które oceniano biorąc pod uwagę cztery kryteria: zgodność z tematem, wartość edukacyjną i dydaktyczną, staranność wykonania i samodzielność wykonania.

W komisji konkursowej, na wzór wielu lat ubiegłych, pracowała Joanna Strączek –Dziabała, dziennikarka „Tygodnika Ponidzia” i bibliotekarka Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Pińczowie, w tym roku prace oceniała także Maria Skrzypek, pracownik Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Nagrodzono 12 prac, a dodatkowo jedna otrzymała wyróżnienie przyznane przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Pińczowie, reprezentowaną przez dyrektor Agnieszkę Kucybałę. Tu warto dodać, że w kwietniu w bibliotece zagości wystawa złożona z nagrodzonych prac.

„Było to niezmiernie trudne zadanie gdyż prace były naprawdę piękne, a poziom konkursu wyrównany. Uczniowie naszych szkół mają bogatą wiedzę z zakresu ochrony środowiska. Cieszy także fakt ogromnego zainteresowania wydarzeniem” – mówi Joanna Strączek – Dziabała, przewodnicząca jury.

„Urzekł nas talent plastyczny i wyobraźnia, zwłaszcza najmłodszych dzieci. Wszyscy uczestnicy mocno się zaangażowali i to jest największa radość” – podkreśla Maria Skrzypek.

W uroczystym rozstrzygnięciu konkursu i wręczeniu nagród uczestniczyli ich fundatorzy - gospodarze Powiatu Pińczowskiego. „Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży szkolnej za zainteresowanie się naszym konkursem i tematyką ekologiczną. Bardzo dużo wiecie i to świetnie rokuje na przyszłość” –mówił starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski. Wicestarosta Ryszard Barna dodał z kolei, że takie inicjatywy doskonale promują Ponidzie i naturalne piękno regionu.

Za włączenie się w wydarzenie, wszystkim nauczycielom podziękowała także Małgorzata Adamczyk, kierownik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska. Razem z nią nad przygotowaniem konkursu pracowała Anna Wleciał, a rozstrzygnięcie odbyło się w gościnnych wnętrzach i malowniczych plenerach Ośrodka Edukacji Ekologicznej, przy Zespole Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Umianowicach. Licznie zgromadzonych gości powitał szef placówki Tomasz Hałatkiewicz i kierownik Alicja Adamczyk, a zwieńczeniem miłego spotkania była prezentacja multimedialna na temat ochrony lasów przed żywiołami, przedstawiona przez Nadleśnictwo Pińczów oraz zwiedzanie siedziby Parków.

CHRONMY_LAS_1.jpg

O pracy komisji konkursowej opowiedziała Joanna Strączek – Dziabała, przewodnicząca jury 

CHRONMY_LAS_2.jpg

 Pamiątkowa fotografia co roku wieńczy konkurs

Zobacz także

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Dodane: 2024-05-17 11:18 - czytane (6)

TAGI:


Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pomoc dla pszczelarzy do przezimowanych rodzin pszczelich – 80 mln zł. wsparcia

Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego ARiMR – Piotr Żołądek informuje, że rozpoczął się kolejny nabór wniosków o przyznanie...