Wiadomości - Aktualności

Kolejne wsparcie w walce z pandemią

Dodał: Sylwia Robak Data: 2020-05-29 10:00:12 (czytane: 2009)

Prawie 1,9 mln złotych powiat pińczowski pozyskał na działania profilaktyczne związane z przeciwdziałaniem skutków epidemi SARS-CoV-2.

podpisanie_umowy_covid.jpg 

Środki pochodzą z budżetu unijnego, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. 

W czwartek, 28 maja w Urzędzie Marszałkowskim starosta Zbigniew Kierkowski, wicestarosta Ryszard Barna i skarbnik powiatu Anita Głuszek podpisali stosowną umowę z przedstawicielami zarządu województwa marszałkiem Andrzejem Bętkowskim oraz wicemarszałkiem Renatą Janik. 

Jak mówi Starosta Pińczowski Zbigniew Kierkowski – „Jest rzeczą oczywistą, że pomoc, jaką otrzymaliśmy znacząco odciąży nas w kosztach ponoszonych w związku z przeciwdziałaniem pandemii.”  

Koordynatorem działań zespołowych w pińczowskim starostwie jest Pani Monika Strojna: „Środki, jakie zostały przydzielone naszemu powiatowi trafią tam, gdzie służby mają częsty kontakt z mieszkańcami powiatu oraz tam, gdzie są najbardziej potrzebne czyli do jednostek bezpośrednio zajmujących się walką z epidemią koronawirusa. Największe wsparcie zostanie skierowane do szpitala powiatowego w Pińczowie”. 

Kwotę przekazaną przez Świętokrzyski Urząd Marszałkowski w Kielcach otrzymają także: Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, 12 ośrodków zdrowia na terenie powiatu, ośrodki pomocy społecznej, jednostki OSP oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pińczowie. 

Pieniądze będą przeznaczone szczególnie na zakup środków ochrony osobistej, materace, zabezpieczenie stanowisk pracy np. lampy antybakteryjne, na przygotowanie i zaopatrzenie miejsc kwarantanny zbiorowej, na konieczny drobny sprzęt medyczny. 

Pewnym jest, że walka, jaką toczymy z niebezpiecznym wrogiem jest niezwykle ważna i niezbędna, ale też niezwykle kosztowna, a samorządy są bardzo obciążone wydatkami, w związku z tym liczy się każda pomoc.   
rpo_2.jpg

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Termomodernizacja szpitala ruszyła!

Obniżenie kosztów funkcjonowania, zwiększenie komfortu dla pacjentów oraz zmniejszenie uciążliwości dla środowiska - to główne cele...