Wiadomości - Aktualności

Pierwsze transporty odpadów już wyjechały z Pińczowa

Dodał: Sylwia Robak Data: 2024-01-17 09:39:52 (czytane: 307)

Rozpoczął się proces usuwania śmieci i odpadów niebezpiecznych, zalegających na prywatnej działce przy ul. Nowowiejskiej w Pińczowie.

Pierwszy samochód wypełniony odpadami wyjechał z Pińczowa 3 stycznia tego roku, kolejne transporty będą realizowane sukcesywnie. Dodajmy, że zadanie to jest ogromnie drogie. Utylizacja całości to koszt rzędu 16 milionów złotych. „Można sobie tylko wyobrazić, ile sprzętu można byłoby zakupić za te środki do naszego szpitala, jak można byłoby doposażyć szkoły, ile dróg naprawić” –mówi starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski i dodaje, że władze powiatu nie są absolutnie winne tej sytuacji. Zawiniła ludzka nieuczciwość, a rozwiązanie tego problemu spadło na barki lokalnego samorządu.

Powiat Pińczowski wielokrotnie zwracał się z prośbą o finansowe wsparcie zadania utylizacji odpadów z ulicy Nowowiejskiej. Stosowne pisma wysyłane były do Premiera RP, ministra środowiska, wojewody i marszałka województwa świętokrzyskiego, a także do posłów z regionu świętokrzyskiego oraz głównego i wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska. Niestety, nikt nie zaproponował wsparcia.

Dołożymy wszelkich starań, by sprawę odpadów doprowadzić do końca, nie ukrywam przy tym, że liczę także na zmiany legislacyjne. Problem porzucanych odpadów jest ogólnopolski, wiele samorządów samotnie się z nim boryka” –podsumowuje gospodarz powiatu pińczowskiego.

wywoz_smieci.jpg

 Pierwsze transporty odpadów już wyjechały z Pińczowa.

Jarmark Nadnidziański

08/17/2017

wiecej..

Dożynki Powiatowe

08/27/2017

27 sierpnia zapraszamy na Powiatowe Święto Plonów powiatu pińczowskiego.  wiecej..

Giełda Pracy już 14 września

09/14/2017

Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na Giełdę Pracy.  wiecej..

koncert POZYTYWNIE NAKRĘCENI

11/11/2017

 11 listopada 2017 roku zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu POZYTYWNIE NAKRĘCENI koncert odbędzie się w hali widowiskowo sportowej w Pińczowie o godz. 17:00 WSTĘP WOLNY wiecej..

VI Otwarty Turniej Tańca - Pińczów 2018

04/28/2018

wiecej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

80 lat temu…

W tym roku będziemy obchodzić 80. rocznicę Republiki Pińczowskiej....